AMD Ryzen 5 3600 CPU sıcaklığı normal mi?

blntsrts

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 haftalık sistemim oyun içi 85 dereceyi görüyor. Normal mi bu?

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 (stock fan)

Core performance boost kapadım aradaki fark uçurum inanılmaz farkettti sanki fps de 5-10 düşüş oldu

75-80'lerden 55-60 lara geriledi
@Firehorse MK II Bakın hocam feda etti bile :)
3000 single 16
Bu kadar farkediyormuymuş ya bu core performance boost sanırım düzgün soğutucu alana kadar böyle kullanmak matıklı
Single 16 :-/ bu ram da size 10-15 fps kaybettiriyordur hocam, daha fazla bile olabilir fark. Bence o rami satılığa koyun satılınca 50-100 TL verip çift kanal yapın bence.

@Firehorse MK II Bakın hocam feda etti bile :)

Single 16 :-/ bu ram da size 10-15 fps kaybettiriyordur hocam, daha fazla bile olabilir fark. Bence o rami satılığa koyun satılınca 50-100 TL verip çift kanal yapın bence.
hocam ilerde bi 16 daha takıp 2x16 yapmak istiyorum daha iyi olmazmı anakartta 2 slot var

Buda assasins creed 4k çözünürlükteki değerler 45-50 fps alıyordum yine aynı farketmedi pek sanırım ama sıcaklık 85-88 lerden 50-60lara geriledi çok rahatladım şuan
@blntsrts hocam 55-60 dediniz fotoğrafta 112 FPS'yi gördük?
55-60 derece demek istemiştim pardon:)

Dosya Ekleri

• 123.png
    123.png
    198,6 KB · Görüntüleme: 31
Gerek var mı bilmiyorum. YouTube da kıyaslamalar var 2x8 ile 2x16 ram arasında fps farkı yok. Yine izleyin derim videoları. Belki 2 sene sonra fark olabilir ama buna bir şey diyemem.
32 ram daha iyi olmaz mı? Gerçi 3000 mhz upgrade ederken mhz değerinide yükseltmek lazım sanırım valla düşünülebilir hocam satılırmı ram bilmiyorum ama 2 haftalık ürün
Core Performance Boost kapalı halde, ısınma ya da FPS düşüşü neredeyse yaşamadığınıza göre, soğutma almadan devam edebilirsiniz.
Eyvallah hocam içim rahatladı ama yinede ilerde imkanım olunca soğutma düşünürüm

Geri
Yukarı