AMD Ryzen 5 3600 Stok Fan Yeterli Mi?

2 saat kadar PUBG oynamamın sonucunda işlemci sıcaklığım 72 derece.
2 saat CoD Warzone oynamamın sonucunda işlemci sıcaklığı 71 derece.
En yüksek gördüğüm değerler bunlardı, Witcher 3'de 5 saat sonunda 68 derece gördüm.
Kasam Cooler Master MB 520 ön tarafı ızgaralı yapıya sahip değil fakat ön tarafın yan taraflarında hava tünelleri var. Önde 3 fan var, arkada ise bir tane tahliye fanım var. Bu hava akışıyla beraber aldığım sıcaklık değerleri bunlardır (ortalama sıcaklık değerleridir. Yer yer 74'lere çıktı, yer yer 65'lere düştü). Stok fanı oyun oynamak için gayet yeterli buluyorum. Umarım kafanızdaki soru işaretleri bir nebze olsun azalmıştır. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu oyunları hangi grafik kalitesiyle oynadın? Özellikle Witcher 3'ü, ben Ultra ayarlarda 75 dereceyi gördüm stok fanla çünkü.
Alabildiğim en yüksek ayarlarda oynadım hocam. Ama mühendislik öğrencisi olduğum için yaptığım çizimlerde o fan yetersiz geldi cidden. O yüzden gidip sıvı soğutma aldım. Oyun için bana yeterliydi ama.

2 saat kadar PUBG oynamamın sonucunda işlemci sıcaklığım 72 derece.
2 saat CoD Warzone oynamamın sonucunda işlemci sıcaklığı 71 derece.
En yüksek gördüğüm değerler bunlardı, Witcher 3'de 5 saat sonunda 68 derece gördüm.
Kasam Cooler Master MB 520 ön tarafı ızgaralı yapıya sahip değil fakat ön tarafın yan taraflarında hava tünelleri var. Önde 3 fan var, arkada ise bir tane tahliye fanım var. Bu hava akışıyla beraber aldığım sıcaklık değerleri bunlardır (ortalama sıcaklık değerleridir. Yer yer 74'lere çıktı, yer yer 65'lere düştü). Stok fanı oyun oynamak için gayet yeterli buluyorum. Umarım kafanızdaki soru işaretleri bir nebze olsun azalmıştır. İyi forumlar.
Eğer OC yapılmıycaksa fan yeter Eğer ufak OC yapcaksan gene fan yeter tabi kasa içi fanlarda önemli Ama Eğer adam gibi OC yapacaksan fan kesinlikle yetmez

Eğer OC yapılmıycaksa fan yeter Eğer ufak OC yapcaksan gene fan yeter tabi kasa içi fanlarda önemli Ama Eğer adam gibi OC yapacaksan fan kesinlikle yetmez
Katılıyorum ben CPB kapatmadan stok halde kullanırken yazdım bu değerleri hocam. Eğer RTX 3070 ve üstü ekran kartınız yoksa pek de gerek kalmıyor OC yapmaya.

Geri
Yukarı