AMD Ryzen 5 3600 Stok Fan Yeterli Mi?

2 saat kadar PUBG oynamamın sonucunda işlemci sıcaklığım 72 derece.
2 saat CoD Warzone oynamamın sonucunda işlemci sıcaklığı 71 derece.
En yüksek gördüğüm değerler bunlardı, Witcher 3'de 5 saat sonunda 68 derece gördüm.
Kasam Cooler Master MB 520 ön tarafı ızgaralı yapıya sahip değil fakat ön tarafın yan taraflarında hava tünelleri var. Önde 3 fan var, arkada ise bir tane tahliye fanım var. Bu hava akışıyla beraber aldığım sıcaklık değerleri bunlardır (ortalama sıcaklık değerleridir. Yer yer 74'lere çıktı, yer yer 65'lere düştü). Stok fanı oyun oynamak için gayet yeterli buluyorum. Umarım kafanızdaki soru işaretleri bir nebze olsun azalmıştır. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
2060 da durum nasıl olur bilmiyorum ama ben 580 kullanıyorum ve işlemciyi 3.60 GHz üstüne çıkarmıyorum sıcaklıkları 65 dereceyi geçmedi. Maksimum sıcaklık değeri 95 dereceymiş zaten. Normal sanırım değerleriniz.

1600 AF 'den beklediğim performansı alamayınca bu işlemciyi sipariş verdim. O.C. performansını merak ediyorum elimdeki soğutucu güzel iş yapıyor ancak pek bilgi bulamadım bu işlemciyi O.C. edenler bakımından.

2060 da durum nasıl olur bilmiyorum ama ben 580 kullanıyorum ve işlemciyi 3.60 GHz üstüne çıkarmıyorum sıcaklıkları 65 dereceyi geçmedi. Maksimum sıcaklık değeri 95 dereceymiş zaten. Normal sanırım değerleriniz.
Benimkinden daha yüksek değerler alanlar var. İyi bir kasa ile beraber Herhangi bir OC olmadan 4.2 GHz'de bu değerleri aldım. Gayet tatmin edici sonuçlar.

2 saat kadar PUBG oynamamın sonucunda işlemci sıcaklığım 72 derece.
2 saat CoD Warzone oynamamın sonucunda işlemci sıcaklığı 71 derece.
En yüksek gördüğüm değerler bunlardı, Witcher 3'de 5 saat sonunda 68 derece gördüm.
Kasam Cooler Master MB 520 ön tarafı ızgaralı yapıya sahip değil fakat ön tarafın yan taraflarında hava tünelleri var. Önde 3 fan var, arkada ise bir tane tahliye fanım var. Bu hava akışıyla beraber aldığım sıcaklık değerleri bunlardır (ortalama sıcaklık değerleridir. Yer yer 74'lere çıktı, yer yer 65'lere düştü). Stok fanı oyun oynamak için gayet yeterli buluyorum. Umarım kafanızdaki soru işaretleri bir nebze olsun azalmıştır. İyi forumlar.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video biraz bilgilendirir.

Sonuçlar normal bence, birde işlemcin kaç voltaj veriyor? MB511 alsaydın keşke. İlerde soğutucuyu değiştirme düşüncen varsa kule tipi alabilirsin hem serin hem sessiz bir kullanım elde edersin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video biraz bilgilendirir.
Kullanıcı yorumu olarak yazdım dostum. Daha iyi bir soğutucunun performansa etki edeceğinin farkındayım ama sistemi toplarken soğutucu için bütçem yoktu.
Sonuçlar normal bence, birde işlemcin kaç voltaj veriyor? MB511 alsaydın keşke. İlerde soğutucuyu değiştirme düşüncen varsa kule tipi alabilirsin hem serin hem sessiz bir kullanım elde edersin.
İki kasa arasında çok fazla sıcaklık farkı olmadığını öğrendim. İkisini de test etme fırsatım olmuştu. Ben de gözüme güzel geleni almaya karar verdim. İlerde Artic Freezer 34 Duo almayı düşünüyorum (ya da muadilini.).
İşlemci voltajıyla hiç oynamadım stok ayarlarında.
Ortalama olarak 1.2 V 1.3 V gibi değerlerde seyrediyor.

2 Saat kadar PUBG oynamamın sonucunda işlemci sıcaklığım 72 derece.
2 Saat CoD Warzone oynamamın sonucunda işlemci sıcaklığı 71 derece.

Bu oyunları hangi grafik kalitesiyle oynadın? Özellikle Witcher 3'ü, ben Ultra ayarlarda 75 dereceyi gördüm stok fanla çünkü.

Geri
Yukarı