AMD Ryzen 7 4800H ısınması sorun yaratır mı?

Turbo Boost ne işe yarıyor o zaman, her işlemcide kapatılabilir mi?

Evet Turbo Boost işlemcinin Max frenkansı 4 GHz ise 3 gz sabitler minimuma yani ve işlemcinin ısınmasını engeller ve işlemci ıısnmadan performansında kalabilir uzun ömürlü olabilir.
Turbo Boost ne işe yarıyor o zaman, her işlemcide kapatılabilir mi?

Ryzen Turbo boot kapatma diye aratırsan cihaz TV diye bir kanal var orada görüceksin hem oyun testi hem de FPS testine iyi bak değişen yok drop yok.

Lenovo Vantage'dan GPU hız aşırtma tickini devre dışı bırakabilirsiniz. Genel olarak ısınmayı azaltır.

O nasıl oluyor anlatır mısınız hocam ben hiç duymadım.
Lenovo'nun Vantage diye yazılımı var. Microsoft Store'dan yükleyebilirsin. Oradan bilgisayar bilgilerine ulaşabiliyorsun. GPU Overclock seçenekleri de var. Yarın atayım buraya. Fan modları var. Performansta seçili duruyorsa altta bir kutucuk var GPU hız aşırtma diye. Ticki kaldırırsanız OC yapmıyor pc.

Lenovo'nun vantage diye yazılımı var. Microsoft Store'dan yükleyebilirsin. Oradan bilgisayar bilgilerine ulaşabiliyorsun. GPU overclock seçenekleri de var. Yarın atayım buraya. Fan modları var. Performansta seçili duruyorsa altta bir kutucuk var GPU hız aşırtma diye. Ticki kaldırırsanız OC yapmıyor PC.

Hocam o dedeiğiniz benim vantegde yok sizin modelde olabilir benim modelim 1650 Ti.

Şu an anormal sıcakların olduğu bir dönemdeyiz. Eğer laptopunuzda yeni bir ısınma farkettiyseniz kafanıza takmayın bu sıcaklıklarda normaldir.

Var zaten bende hocam vantage ama dedeiğiniz OC yok sizin ekran kartınız farklı oludğu için sizde vardır.
Sağda fan modları var. Oradan hız aşırtma seçeneklerini manuel ayarla mı ne yazıyor oraya bakın.

Sağda fan modları var. Oradan hız aşırtma seçeneklerini manuel ayarla mı ne yazıyor oraya bakın.
1628193821537.png

Geri
Yukarı