AMD Sistem Toplama

Toplamış olduğun sistem çok güzel ancak ekran kartını kesinlikle 3.parti bir firmanın çıkartmış olduğu özel soğutmalı modellerden birini tercih et ve ram olarakta (8x2)16GB bir bellek tercih etmelisin.

Arkadaşa hiç cevap vermemenizi öneririm, her neyse konuyu dağıtmayalım. 80 Plus sertifikalı bir güç kaynağı ve CL 16, minimum 3000 MHz tercih etmelisiniz. 600 veya 550 W işinizi görecektir.
Hocam PSU zaten 80+ sertifikalı sanırım verdiğim linkte gözükmüyor, ram de 3200 mhz. Sizin önerebileceğiniz parçalar var mıdır?
Toplamış olduğun sistem çok güzel ancak ekran kartını kesinlikle 3.parti bir firmanın çıkartmış olduğu özel soğutmalı modellerden birini tercih et ve ram olarakta (8x2)16GB bir bellek tercih etmelisin.
GPU olarak sapphire pulse bekliyorum :D . Şuan için ram 8GB alacağım bir 8GB sonraki ay ekleyeceğim bütçeden dolayı :D.
@mthress Aksini göstermiyor ancak AMD tabanlı sistem toplamak daha mantıklı olacaktır.

Anakart: Gigabyte B450M S2H
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600
RAM: Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4
Ekran Kartı: Sapphire AMD Radeon RX 5700
SSD: Crucial 480GB BX500
PSU: Aerocool 600W KCAS Plus Serisi 80+ Bronze
Kasa: COOLER MASTER MASTERBOX MB511

Toplamda 5600 TL tutuyor.

Fiyatı gördükten sonra CM kasa bana da daha mantıklı geldi. SSD markasını da değiştiriyorum. GPU olarak sapphire pulse modelinin Türkiye'de satışa çıkmasını bekleyeceğim. Önerdiğiniz anakartın herhangi bir artısı var mıdır yoksa sadece fiyat mı? Ayrıca benchmarklarda AMD'nin daha önde olduğunu gördüm ve sistemin sadece oyun için kullanılmayacak olması da Intel CPU'ları direkt elememe neden oldu.
Tamam hocam, siz R5 3600 alın render yapacaksanız.
Sadece render değil aynı zamanda structural analysis ve CFX çalışacağım.

Son düzenleme:
Hocam PSU zaten 80+ sertifikalı sanırım verdiğim linkte gözükmüyor, ram de 3200 mhz. Sizin önerebileceğiniz parçalar var mıdır?

GPU olarak sapphire pulse bekliyorum :D . Şuan için ram 8GB alacağım bir 8GB sonraki ay ekleyeceğim bütçeden dolayı :D.

Fiyatı gördükten sonra CM kasa bana da daha mantıklı geldi. SSD markasını da değiştiriyorum. GPU olarak sapphire pulse modelinin Türkiye'de satışa çıkmasını bekleyeceğim. Önerdiğiniz anakartın herhangi bir artısı var mıdır yoksa sadece fiyat mı? Ayrıca benchmarklarda AMD'nin daha önde olduğunu gördüm ve sistemin sadece oyun için kullanılmayacak olması da Intel CPU'ları direkt elememe neden oldu.
RAM CL 18 bu yüzden almamanızı söyledim. CL 16 3200 MHz uygun fiyatlarda bulunabiliyor günümüzde.

@mthress Hangi benchmarklar? Oyunlar daha çok Intel'e göre optimize. Bu sebeple daha yüksek FPS veriyor Intel tabanlı sistemler. Bunun dışında Pulse modelini beklemek çok mantıklı. Anakart ucuz olmasına rağmen tercih ettiğin anakarttan farksız. Hatta faz sayısı daha yüksek. Overclock performansı olarak algılayabilirsin bunu.

Artık şu İntel 1080P oyunculuk için daha iyi, ryzen render için daha iyi mantalitesini bırakın arkadaşlar. Üçüncü nesil Ryzen çıktıktan sonra İntel almak emin olun akıl işi değil. Bunu ikinci nesil Ryzen ile söyleseniz eyvallah fakat artık durumlar değişti. Şuan intel almanın hiçbir artısı ve mantığı yok.

@mthress Hangi benchmarklar? Oyunlar daha çok Intel'e göre optimize. Bu sebeple daha yüksek FPS veriyor Intel tabanlı sistemler. Bunun dışında Pulse modelini beklemek çok mantıklı. Anakart ucuz olmasına rağmen tercih ettiğin anakarttan farksız. Hatta faz sayısı daha yüksek. Overclock performansı olarak algılayabilirsin bunu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Linkten bakabilirsiniz. Önerdiğini anakarta bakacağım teşekkürler.
Artık şu İntel 1080P oyunculuk için daha iyi, ryzen render için daha iyi mantalitesini bırakın arkadaşlar. Üçüncü nesil Ryzen çıktıktan sonra İntel almak emin olun akıl işi değil. Bunu ikinci nesil Ryzen ile söyleseniz eyvallah fakat artık durumlar değişti. Şuan intel almanın hiçbir artısı ve mantığı yok.
Benim de gördüğüm kadarıyla her yönden daha önde olduğundan amd tercih ettim.

@mthress Ryzen 5 3600 ilk çıktığında 8700K ile karşılaştırmasını izlemiştim ki son zamanlarda yapılan testlere bakılırsa yüzde olarak ufak farklılıklar olsa da 8700K daha yüksek FPS vermiş. En iyisi model karşılaştırması yapmak. Yine de Intel işlemci almak yerine AMD işlemci tercih ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı