AMD Software: Adrenalin Edition 24.2.1 sürücüsü yayınlandı

@imnotagamer @CEO of SM Technology Açıkcası ben Nvidia üzerinde pek öyle görmedim. Eski GTX kartlarda FPS düşme olsa bile yine de çökme kasma falan olmuyordu. Nvidia kartlar bilgisayar da seçmiyor kara düzen dizel gibi neye takarsan tak devam. Bildiğim kadarıyla AMD kartlar RAM ve PSU seçiyordu.
Ne kadar ekmek o kadar köfte ucuz AMD'nin kaliteli olmasını beklemiyorum. NVIDIA'da ufak tefek sorun olabilir ama AMD kadar kronik olamaz. AMD sürücü işini beceremiyor.

Aynen kardeşim. Yeni sürücü kurunca sistemi sapıtan elemanlar yalan söylüyor o zaman. Bilmediğin konular hakkında araştırma yapmadan konuşma. NVIDIA'ya yeni sürücü geldiğinde de bir ton konu açılıyor. NVIDIA ile ilgili forumlara gidersen daha da net görürsün bu durumu.
Peki niye o zaman pazarın %80 hakimi hala nvidia sorun elbet çıkabilir esas mesele zaten çıkan sorunu hemen giderebilmekte biri daha sık güncelleme vererek sorunu çözüyor veya en aza indiriyor.Öteki ise kaç ayda bir güncelleme veriyor sorunlu çıkarsa vay haline forumlarda hangi driver sürümü iyi diye bildiğin driverlar arası keşfe çıkarıyor. Satış sonrası destek işte bu yüzden önemli.

@Bigmustafa @Ella Freya , @FalconPolat hayatta verdiğim iyi kararlardan birisi NVIDIA ekran kartlı dizüstü bilgisayar almaktı. AMD'nin en erken zamanda bu sürücü işine kalıcı çözüm sunması gerek. FSR ve RT'deki gecikme tolere edilebilir ama sürücü hayati derecede önemli bir ayrıntı. Bugün pazarın çoğunluğu NVIDIA ise en önemli sebeplerden birisi sürücü mevzusudur.

@imnotagamer @CEO of SM Technology Açıkcası ben Nvidia üzerinde pek öyle görmedim. Eski GTX kartlarda FPS düşme olsa bile yine de çökme kasma falan olmuyordu. Nvidia kartlar bilgisayar da seçmiyor kara düzen dizel gibi neye takarsan tak devam. Bildiğim kadarıyla AMD kartlar RAM ve PSU seçiyordu.
Çok nazlı marka AMD. Ufak Bi Windows güncellemesi bile etkiliyor. Kullanırken çok dikkat etmek lazım. İlk bilgisayarı açarken aracın gösterge panelini kontrol eder gibi her şeyi kontrol ediyorum hep bir şey var mı yok mu diye. Satıp kurtulmak aslında en iyisi, hiç çekilecek çile değil.

@Bigmustafa @Ella Freya , @FalconPolat hayatta verdiğim iyi kararlardan birisi NVIDIA ekran kartlı dizüstü bilgisayar almaktı. AMD'nin en erken zamanda bu sürücü işine kalıcı çözüm sunması gerek. FSR ve RT'deki gecikme tolere edilebilir ama sürücü hayati derecede önemli bir ayrıntı. Bugün pazarın çoğunluğu NVIDIA ise en önemli sebeplerden birisi sürücü mevzusudur.
Sürücüden ziyade yapay zeka işlerini yaparken AMD desteği tam olmadığı için yine acı çekiyorum. Yorumlara yazıyorum AMD'de bu nasıl çalışır diye cevap veren yok herkes NVIDIA almış 😂

Sürücüden ziyade yapay zeka işlerini yaparken AMD desteği tam olmadığı için yine acı çekiyorum. Yorumlara yazıyorum AMD'de bu nasıl çalışır diye cevap veren yok herkes NVIDIA almış 😂

Stable Diffusion falan kullanıyorsan Windows'da düzgün çalışmıyordu DirectML yüzünden. Linux kurulması önerilirdi.

AMD RX 570'e gelir mi hocam.
AMD 24.21 güncellemesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı