AMD vs NVIDIA Ekran kartı

B450 ile arasında ne gibi artıları olur meşgul ediyorum sizi de ama bilmediğimden soruyorum arasında 1.5k fark var.

Bak güzel kardeşim bende 3080 var, herkese AMD öneriyorum 3060 ile 6700 XT karşılaştırılmaz bile 6700 XT en kötü ihtimalle 3070 performansı veriyor, fiyat performansı AMD'nin daha iyi. Tartışmasız, B550 anakart alırsan Smart acces Memory kullanabilirsin ekstra 10 FPS falan. Ama sadece 10 FPS için 1500 TL ödenmez o parayı daha iyi bir işlemci için kullanabilirsin. 6700 XT aynı fiyata 3060'dan %36 civarında daha çok performanslı.

AMD kötü kart üretmez çok iyi F/P kartları üretir. Kaslı kartlardır yani. Ama gelin görün ki oyunun en heyecanlı yerinde bilgisayarınız yeniden başlasın ve açılışta sağ alt köşede WattMan'li bir hata belirtsin. Ondan sonra monitöre mi yumruk atarsın klavyeyi mi kırarsın bilemem hani AROG filminde bir sahne vardır.

Ben hiç kasmıyorum gittim 4080 Trio aldım geçtim. Gına geldi yani. Ne zaman WattMan hatasını haberler düşünürüm belki almayı.

Cevap basit. Eğer ki fiyat/performans arıyorsan, maddi olarak kısıp kaslı bir kart istiyorsan AMD ama yok kardeşim ben maddi olarak vereceğim, yazılım hataları almayacağım, ray tracedi, reflexi dibine kadar kullanacağım hem kaslı hemde son nesil kaliteli görüntü teknolojilerini kullanacağım diyorsan Nvidia.

2022-12-07-image-10-j.webp

Aynen.

Hocam affedersiniz ancak fark nedir? Ben çok büyük farklar göremedim de? Yani flamingolar daha güzel görünüyor mu tüm mesele ?

Son düzenleme:
Hocam affedersiniz ancak fark nedir? Ben çok büyük farklar göremedim de? Yani flamingolar daha güzel görünüyor mu tüm mesele?

DLSS ve FSR 1080p çözünürlükte quality de açınca mesela gidip 960p de görüntü verip üzerine güzel bir makyaj atıyor hem sen daha çok FPS alıyorsun hem de gözüne kötü gözükmüyor DLSS sadece 2000, 3000, 4000 serisi NVIDIA kartlarda kullanılıyor FSR ise tüm kartlarda kullanılıyor, DLSS ekran kartına bağlı olduğu için birazcık daha iyi gözükür FSR'dan fakat NVIDIA kart alman şart olur AMD de aradaki farkı aynı fiyata daha üst seviye kart sunarak kapatır.
Eğer ki DLSS takıntınız yoksa AMD daha iyidir 3080 seviyesine kadar 3080 seviyesine çıktıysanız NVIDIA daha iyi.

DLSS ve FSR 1080p çözünürlükte quality de açınca mesela gidip 960p de görüntü verip üzerine güzel bir makyaj atıyor hem sen daha çok FPS alıyorsun hem de gözüne kötü gözükmüyor DLSS sadece 2000, 3000, 4000 serisi NVIDIA kartlarda kullanılıyor FSR ise tüm kartlarda kullanılıyor, DLSS ekran kartına bağlı olduğu için birazcık daha iyi gözükür FSR'dan fakat NVIDIA kart alman şart olur AMD de aradaki farkı aynı fiyata daha üst seviye kart sunarak kapatır.
Eğer ki DLSS takıntınız yoksa AMD daha iyidir 3080 seviyesine kadar 3080 seviyesine çıktıysanız NVIDIA daha iyi.

Bende bunu diyorum zaten. GTX 1650 Ti kullanıyorum FSR sayesinde kartın ömrü uzadı resmen. Görüntüde bozulma gerçekten minimum ama millette bir DLSS fanboyluğu baş gösterdi.

Hocam peki fiyatı aynı olan hazır sistemlerde RTX 3060 Ti GDDR6X veya RX 6700XT sizce hangisi mantıklı olurdu size göre?

RX 6700 XT daha iyi. Eğer ki yayıncılık gibi düşünceleriniz varsa NVIDIA nvec corelarından dolayı daha mantıklı bir seçim olur.

Bende bunu diyorum zaten. GTX 1650 Ti kullanıyorum FSR sayesinde kartın ömrü uzadı resmen. Görüntüde bozulma gerçekten minimum ama millette bir DLSS fanboyluğu baş gösterdi.

AMD'yi FSR'ı her karta getirdiği için gerçekten tebrik etmek ve saygı duymak lazım.

Hocam peki fiyatı aynı olan hazır sistemlerde RTX 3060 Ti GDDR6X veya RX 6700XT sizce hangisi mantıklı olurdu size göre?

Bazı oyunlarda 3060 Ti bazı oyunlarda 6700XT önde. Ama 3060 Ti GDDR6X fiyatına RX6800 bulunuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim tercihim RX6800 olurdu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı