AMD vs NVIDIA

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşlemcide Intel, Ekran kartında NVIDIA tarafıyla savaşan, zamanında tekelleştirme kurbanı olmuş AMD...

Merhaba arkadaşlar. Sizce bu iki markadan hangisi daha kaliteli?

Merhaba sayın MSI ejderha logolu kardeşim.
Bu konu kesin bir cevap yoktur herkese göre değişir.
Bana göre işlemciler: Intel ve armdir AMD değil arm.
Ekran kartına: Değişmez NVIDIA dır.

(Bu arada 9.nesil sistem dizecektim beni linç ettiniz
i7 10700KF.
MSI Z490 GAMING Edge Wi-Fi.
RTX 2070 Super (Gigabyte Gaming OC)
G.Skill Ripjaws V siyah 1.3 v CL 16 2x8 3200MHz.
WD Blue 1TB HDD.
Samsung 970 efo NVMe M.2 500GB
Coolee Master MWE 750W 80+Gold PSU.
Masterlquid 120mm(240mm ile aralarında 5-7° derece kadar fark var aradaki paraya değmez)
Bir RGB kasa(marka, hava akışı iyi, C4 gibi olmayan)

AMD ekran kartları siyah ekran sorunları, driver sorunları ile boğuşuyor diyorlar. Ben 5700XT kullanıyorum, 20.7.2 sürümü ile şu ana kadar siyah ekran yemedim (1.5 ay boyunca). NVIDIA ekran kartlarında driver sorunu yok diye biliyorum, varsa da yok denecek kadar az diye biliyorum. AMD ısınıyor diyorlar, bu bence tamamen yanlış bir şey. Düzgün bir kasa ile böyle bir şeye rastlanılmaz diye düşünüyorum. Metro Exodus gibi ekran kartını yüksek kullanan oyunda bile 75 (belki 76) dereceyi geçtiğini görmedim. AMD eğer çoğu kullanıcının problemi olan siyah ekran - driver sorununu çözerse NVIDIA'dan öne geçer diye düşünüyorum.

İşlemci konusunda AMD başarılı.
Ekran kartı konusunda teknolojilere bakarsak NVIDIA daha önde.
AMD ekran kartlarının sürücü sorunları nedeniyle şikayetler çoğaldı.

Intel diyorum ve çekiliyorum. Xe grafik kartları bekleyin :)

Bencede. Intel xe de vaad ettiği özellikler NVIDIA ve AMD'yi zora sokucak gibi geliyor. 3000 serisi ile kapışacagi söyleniyor. Fiyatlandirmada iyi olursa Intel'i artık ekran kartı piyasasında bir AMD, NVIDIA gibi göreceğiz. Ayrica getireceği birkaç yenilik de var. Ornegin PCI5.0 ekran kartları.

Ekim başında hala rtx 2070 super kalırmı almam lazım yada ucuzlar mı ?

Bence AMD tarafında RX 570, RX 5600 alınabilir. NVIDIA tarafında ise GTX 1650S, GTX 1660S ve RTX serisi alınabilir. RX 580 ve 5500 önermem çünkü onun yerine GTX 1650S alınabilir. 5700 ise önermem çünkü WattMan hataları ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı