AMD vs NVIDIA

AMD RX 500 ve 5000 serisinde fena tökezlemişti ama 6000 serisinde özellikle 6600’de gönlümü kazandı.

GPU VRAM'in fazla olması mı iyi yoksa 8 GB yeterli mi RTX alırsam 3070 Ti alacağım aynı fiyata en iyi AMD nedir?

Bence 4000 serisine yönelmelisiniz benim 3070 Ti alacak param olsa AMD'ye para vermem.

GPU VRAM'in fazla olması mı iyi yoksa 8 GB yeterli mi RTX alırsam 3070 Ti alacağım aynı fiyata en iyi AMD nedir?
Onun yerine 6800 XT alırım daha iyi. Hem 3080 gücünde hem de 2 katı VRAM’i var.

Nvidia yazılımları daha iyi. AMD yazılım alanında baya sıkıntılı. Güçlü kartlar ama driverları gerçekten sorun.

Benim bilgisayarım Amd ekran kartlı. Ekran kartını güncelleyince fps düşüyor.

Benim için bütçe sorun değil, o yüzden oyun oynayacağım sistemlerde NVIDIA'nın üst seviye bir ürününü alıp geçiyorum. AMD'ye bakasım bile gelmiyor. :D

2019'dan beri PC almaya çalışıyorum bende :D. Temmuz'da alıcam İnşallah 😁

Kullanım amacına ve modele göre değişir. RTX 3060 yerine RX 6700 alınmalı mesela, kullanım amacı oyun ise. Aynı paraya çok daha fazla performans veriyor. Render, AI gibi işler için NVIDIA daha mantıklı. Ama macOS ile kullanılacak ise AMD tek seçim.

Yazılım ile oyun yapacağım ve sıkılınca oyun oynayacağım. Sence hangisi en iyisi olur bu durumda?

Sadece oyun oynuyorsanız ve Ray Tracing gibi özellikler ile çok işiniz yok ise, fiyat performans noktasında AMD daha mantıklı tercih. Ancak oyuna ilave mühendis mimar veya adayı ya da içerik üreticisi iseniz yani sistemi iş odaklı da kullanıyorsanız NVIDIA daha mantıklı bir tercih. Ek olarak bilgisayardan çok fazla anlamıyorsanız NVIDIA gene daha mantıklı tercih, zira AMD kartlar hızlı başlat açık olduğunda bile WattMan gibi farklı hatalar verebildiği ve sürücü güncellemesinden sonra ayarların değişmesi sebebi ile bir anda performans sorunları ortaya çıkartabildiği için birkaç ayara ara sıra manuel müdahale etmek gerekebiliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı