AMD Zen İşlemcilerin Tanıtımı

AMD zen işlemcilerininin binevi bir tanıtımını yaptı video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

AMD işlemcilerin yeni chip-seti AM4 oldu. AMD yeni zen işlemcisiyle Intel'i geçebilecek mi? AMD'nin Zen işlemcilerini de ekim ayında tanıta bilecegi de ortada gezen bir konu.
AMD'nin yeni 14 nm işlemcileri zen ile ilgili düşüncelerinizi lütfen yorum olarak yazın arkdaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD işlemcilerin yeni chip-seti AM4 oldu. AMD yeni zen işlemcisiyle Intel'i geçebilecek mi? AMD'nin Zen işlemcilerini de ekim ayında tanıta bilecegi de ortada gezen bir konu.

İntel'in Skylake işlemcileri işe yarışacak, performans olarak onları geçeceğini sanmıyorum. Fakat aynı performansı daha düşük fiyatlara sunacaklardır, bu şekilde pazarda kendilerine yer bulacaklar.
AM4 modern bir chipset oldu, geç bile kalındı bu atılımda.

DDR3 sırf AMD için piyasada rahatlıkla bulunuyordu. Zen ile birlikte DDR3 RAM bulmak tıpkı günümüzde DDR2 bulmak kadar zorlaşacak. Fiyat performans konusunda en pahalı işlemcisinin 1000 TL üzerinde fiyatı olacağını düşünmüyorum. 6600K fiyatında 6600K'dan daha performanslı olur diye düşünüyorum.

AMD Bence ucuza gerçek 4 çekirdekli işlemci satacağı için yine ucuz sistemlerde yerini alır. Onun dışında soket ve işlemci tasarımını değiştirerek pinleri anakart üzerine alırsa daha güzel olur. Çünkü AMD platformu bu şekilde bana eski bir sistem hissiyatı yaşatıyor.

AMD'yi umutla bekliyorum.

RX480 faciası olmasın da.

Bir AMD fanı olarak AMD yerine utandım. Ürünü tanıttılar, piyasada yok.

Daha piyasaya 1 tane özel tasarım rx480 gelmemişken, Nvidia'nın 1060 3GB hamlesi geldi ve türkiye'de satıldı.

Aynısı olursa AMD'nin yüzüne bakmam artık.

RX480 faciası olmasın da.

Bir AMD fanı olarak AMD yerine utandım. Ürünü tanıttılar, piyasada yok.

Daha piyasaya 1 tane özel tasarım rx480 gelmemişken, Nvidia'nın 1060 3GB hamlesi geldi ve türkiye'de satıldı.

Aynısı olursa AMD'nin yüzüne bakmam artık.

Özel tasarım yurt dışında bile stokları zor bulunuyor. Dedikleriniz AMD'yi aynen özetliyor. RİP AMD.

Son düzenleyen: Moderatör:
İ5 6400 aldım içim rahat :cool:.
Şu sıralar intel zaten yeni neslinde adam akıllı bir yenilik getirmeyecek, rakibi zaten intel'e yetişmeye çalışıyor.
Skylake'ler tam alınacak işlemciler, yenisi çıktığında üzülmezsin işlemcisi :))

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı