Amerikalılar neden 1060 kullanıyor?

Neye dayanarak yazıyorsun? Ben redditte ve billimum global teknoloji forumlarında geziyorum, genel olarak oyuncu olan, belli bir seviyenin üstünde herkesde üst düzey sistem var. Ellerinin kiri gibi bileşen değiştirip duruyorlar. Bir diğer grup ise sabit belli başlı oyunlar oynayan, imkanı olan ama tercihen orta-giriş seviyesi sistem kuran kişiler. Çünkü onlara o kadar sistem yetiyor, her ne kadar onlara göre ucuz olsa da boş yere para harcamak istemeyen tutumlu bir kesim de var.

Adamlar 500$ ile RX570 ve R5 1600AF'li sistem topluyor. 500 Lira. Nasıl olabilir bu? Bizde 500TL'ye Pentium 4 sistem toplayabilirsen iyidir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende merak ettim neye dayanarak yazdığınızı, oyunculukla ilgisi olanlar, güncel oyunları takip eden ve sıkça oyun oynayanları genelde çok üstün düzeyde bilgisayarlara sahipler. Geçen adamın biri bilmem kaç bin dolara sistem topluyordu, i9 9900KS'ye 5000MHz 32GB RAM takacak, DDR4. Bir de bilgisi yok forumda öyle soruyor, orada 5000MHz RAM bulunabilirken ben dedim yav nereden bulacak bunu, hem ne gerek var. Fiyatı 3600MHz'nin iki katı, hatta galiba daha fazlası. Adamı zor döndürdük israf etme paranı 3600MHz yeter de artar diye, adamın soğutucusu bizim oyuncu sistemimiz kadar.

Çoğu bana ne yetiyorsa onu alma derdinde. Konuyu dağıtmadan kısaca söyleyim, hayat orda da toz pembe değil. Elektronik eşyalara ucuz erişebiliyor olabilirler fakat diğer taraftan fazla fazla gidiyor paraları. Tabii bu asgari için geçerli. Diğerleri rahatlıkla savuruyordur:)

Çünkü bilgisayara o kadar para vermek istemiyorlar.

Bilgisayar için pahalı eşiği mesela bizim için 7000 TL'den başlıyorsa adamlar için 1000 dolardan başlıyor.

Aynı şey araba için de söylenebilir. Olay alım gücü vs. değil.

Ulan 1080'li bir bilgisayarın asgari ücretin yaklaşık yarısı ettiği Amerika'da niye az kişide iyi sistem var? Herkes 1060 falan, böyle yürümez hacı ne pintilik lan bu.

Valla konu ile alakalı değil ama bende YouTube'da hangi ülke olduğunu bilmiyorum yabancı birinin t-shirt karşılaştırma videosunu izledim. Bir t-shirt 10$ diğer t-shirt 18$ ve adam 18$ doların bir t-shirt için fazla olduğunu söyledi. Şaka gibi pintilik bunlarda genel herhalde.

Geri
Yukarı