Amerikalılar neden 1060 kullanıyor?

Şu yüzden, karşındaki çocukta olan lolipop sende yoksa, o lolipopu kıskanırsın.

Bizde TR'de yaşayanlar olarak, Amerikalıları, Avrupalıları kıskanıyoruz. Onların yerinde olsak "Yav burada 500.000 lira olan GTR orda 20.000$ vs" diyoruz. Ama onlar diyor ki "Ne gerek var?".

Tamamen bizim kıskançlığımız ve açgözlülüğümüz. Türk insanı aç gözlü bir millettir. El Alemcidir. Hep son model arabaya biner. Hep son model telefon alır. Düğünü en kral yerde yapar. En iyi takımı giyer. Bir laf vardır da "Ayranı yok içmeye, faytonla gider s*çmaya." Aynı bu laf Türklere özgü.

Emin olun siz de orada olsanız, bu dediklerinizi yapmazsınız.

Almanya'da akrabalarım var. Onlara BMW 5.20 gösteriyorum, fiyatından falan bahsediyorum. Adamın arabası yok. Almaya gerek duymuyor. Bisikletle gidiyor işe. İsterse gider, çocuğuna, karısına en kral BMW 5.20'yi çeker. Ama yapmıyor. Gerek yok. Kafayı yersin.

Medeniyet, gidip RTX 2080 Ti'lı sistem toplamak değil. GTR'a binmek değil. Aç gözlülüğün bir amacı yok. Adamlar bu sayede ilerledi. Biz ise halen olduğumuz yerde dönüp duruyoruz.

GTX 1060 kullandığım için söylemiyorum ama yeterli bir kart. Her yıl yeni nesil ekran kartları duyuruluyor. Buna yetişelebilmek mümkün değil. Paran kadar değil ihtiyacın kadar alacaksın. Bizim toplumumuz bunu anlayamadı. Aldığımız her şeyin ömürlük olmasını istiyoruz, mümkün değil.

Kaynak belirtseydin keşke.
Amerikalıları bilmem ama Steam abi verdiği bilgilerde (glogal olsa gerek) en çok GTX 1060 kullanılıyor demiş.
Açıkçası 1060'ın açamadığı oyun yok diye biliyorum. Fazlasına çok da gerek olduğunu sanmıyorum. Donanım ve genel olarak satın alınan ufak şeyler ucuz olsa da ev kiraları ve fiyatları fazla. Sigorta da aynı şekilde. Ben bir Amerikan olsam ev almaya para biriktirirdim. 2080Ti ile yüksek grafik oynayacağıma evime bir miktar daha yardım olurdu.

Full grafikte oynamak başka. Çamur gibi başka oyunmuş gibi oynamak başka. 1060 artık yetersiz. En az 1070 veya 1070Ti lazım yeni oyunlarda. Oyunu açsa ne olur full grafik ve yüksek fps oynayamadıktan sonra. 1060 daha çok biraz daha eski oyunlarda yeterlidir.

Full grafikte oynamak başka. Çamur gibi başka oyunmuş gibi oynamak başka. 1060 artık yetersiz. En az 1070 veya 1070Ti lazım yeni oyunlarda. Oyunu açsa ne olur full grafik ve yüksek fps oynayamadıktan sonra. 1060 daha çok biraz daha eski oyunlarda yeterlidir.
Ne alaka? Bu arada adamlar böyle böyle zengin oldu biz zenginleri zengin etme peşindeyiz.

Oradan tanıdığım insanlar + redditten gördüğüm kadarıyla pc de oyun oynayan herkese en baba sistemler var ama bir çoğunda normal bir pc var çünkü konsolu tercih ediyorlar. Pc de oyun oynamadıkları için bir pc onları uzun süre iade ediyor. İşi pc ile alakalı olanda en babasına kolayca ulaşabiliyor.

Geri
Yukarı