Amerika'ya Gitmek ve Vize Yenileme Zorunluluğu

TinSoldier

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Amerikaya, uçak biletimi ve pasaportumu falan gerekli şeyleri alıp gittim diyelim. Herhangi bir şekilde vizeden dolayı falan Türkiyeye gelmem gerekli mi? Bir arkadaşım her 6 ayda bir Türkiye'ye gelip, vize işlemi yaptırman gerek falan dedi ama pek mantıklı gelmedi açıkçası. İlk defa yurt dışına çıkacağım, daha da gelmeyi düşünmüyorum. (En azından 4 yıl) Yardımcı olabilecek birisi var mı? Gerçekten de gelmem zorunlu mu Türkiye'ye?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu sıralar aramızdaki diplomatik sıkıntılar yüzünden 4 yıllık vize almanız zor. (Zengin olmadığınızı varsayıyorum). Bildiğim kadarıyla geçerli sebep sunulursa yurt dışında da vize uzatma hakkınız var.

Bunlar dışında, artık yeşil pasaportumla ben bile Avrupa ülkelerine direk elimi kolumu sallayarak giremeyeceğim. Form doldurmam gerekecekmiş güvenlik sebebiyle. Tabii Avrupa bizi kıskanıyor, hep bu sebepten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı