Anadolu İmam Hatip lisesine gidilir mi?

Rica ederim, bir gencimizi daha kurtardık. Bu bizim için yeterlidir, ilerleyen zamanlarda bizi hatırlayıp dua edersin artık :D iyi akşamlar.

İyi akşamlar :)

Din dersini sevmiyorsan imam hatibe gitme çünkü dini dersler ve Arapça var osmanlı türlçrsi falan bayağı dini ders var.

Ben imam hatip lisesine gitmek istedim fakat ailem izin vermedi benim de merak ettiğim bir konudur.

Hocam sevmiyorum pek ya paso uyuyordum din derslerinde.

Din dersini sevmiyorsan imam hatibe gitme çünkü dini dersler ve Arapça var osmanlı türlçrsi falan bayağı dini ders var.

Ben imam hatip lisesine gitmek istedim fakat ailem izin vermedi benim de merak ettiğim bir konudur.
Arapça var da O. Türkçesi yok. En azından bizde yok.

Kesinlikle gitme derim. İmam hatip lisesinin ortamı normal liseden bile kötü neredeyse. Hem de ailene ne kadar din derslerinde sıkmıyoruz deseler de çok sıkacaklar emin ol. Tyt Ayt'ye gireceksen hiç gitme derim. Sonra pişman olursun.

@One Face komik olan nedir acaba bizde gülelim.
Yüzdelik dilimi fena değil. Ortamı çokta kötü olmaz ama din derslerini sevmiyormuş. Yoksa fena değil.

Son düzenleme:
Bu değil mi? https://www.sorubak.com/teogrobot/mektep/11175/tobb-ferdi-yigit-anadolu-imam-hatip-lisesi
Kötüymüş. Benim okuduğum yer de bunun gibi kötü. Cinnet geçiriyordum resmen. Ama bu dilimlerdeki okullardan fazla bir şey beklememek gerek.
Hocalardan iyi olanlar olsa bile öğrenci kalitesi sıkıntı.
Evet bu. Normalde hocalar velilere biz meslek derslerinde sıkmayacağız dediler. Onun için ailem zaten direk gönderdi. Seneye Üniversite Sınavına gireceğim, bize yarım sayfa ayet ezberletiyorlar. Artık bıkma raddesine geldim. Son senem olduğu için ailemde değiştirme taraftarı değil. Bakalım, çekeceğiz.

Evet bu. Normalde hocalar velilere biz meslek derslerinde sıkmayacağız dediler. Onun için ailem zaten direk gönderdi. Seneye Üniversite Sınavına gireceğim, bize yarım sayfa ayet ezberletiyorlar. Artık bıkma raddesine geldim. Son senem olduğu için ailemde değiştirme taraftarı değil. Bakalım, çekeceğiz.
Buna benzerini ben de yaşadım.
Sene başında yok şöyle falan diyorlardı.
Tabii her hoca bir değil. Mesela hocanın birisi cidden sıkmıyordu. Ama diğeri zorlarım diyordu. O dersimize girmedi iyi ki. O sıkmayan hoca da bir kaç duayla bile öğrenci mezun ettiklerini dediydi. Sınıftan bir arkadaşın da abisi onun öğrencisiydi. Yani yalan olamaz. Çünkü o arkadaş din düşmanı gibi bir şeydi. Neyse.
Kur'an hocasının kendisinin Kur'an'a saygısı yoktu resmen. Burayı yanlış anlama. Yani yeterince ciddi değildi.
Büyük sınıflar geliyor saatimizi alıp duruyordu. Hocaya diyoruz idare edin vs. diyor. Ben de saat yok diye tuşlu telefon getiriyordum. SIM kartı yok kamerası yok ona uyarı verdiler. Ebru kursu vardı. Belge bile vermediler.
Kız erkek ayrımcılığı vardı.

Yani nitelikli bir yer olsaydı böyle olmazdı. Bilseydim böyle olacağını köpek gibi çalışırdım.

Geri
Yukarı