Anadolu Lisesi Mi , Sağlık Lisesi Mi ?

M4rtheuS

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben TEOG sınavından 390,93 puan aldım ve yüzdelik dilimim ise %16.3. Ben Anadolu Lisesine gitmek istiyordum fakat çevremdeki herkes Sağlık Meslek Lisesine git diyor . Liseyi bitirir ünv. de 2 yıl okur meslek sahibi olursun ayrıca 2.5 milyar da maaş alırsın . Kafan rahat olur diyor . Kafam çok karıştı arkadaşlar , gönlüm Anadolu lisesinden yana ama çok zor diyorlar . Puanım söylediğim gibi 390,93 . Matematiğim bu sene 4 geldi diğer derslerim ise full 5 . İngilizce ve Fen i çok seviyorum . Lisede matematik beni çok kasar mı ? Matematiğimin ortalaması 73,45 . Lisede bu sanırım 3 e düşer bilemiyorum orada dersler nasıl . Bir de YGS - LYS de çok zorlanırmıyım puanımı söyledim size. Tek sorun Matematik . Matematiğim kötü olmasa Anadolu lisesine hiç düşünmeden gideceğim fakat matematik sorun .
Bu konuda bilgili abilerimden , ablalarımdan yardım bekliyorum . Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk önce kendimden bi' anlatmaya başlayayım. Sağlık meslek lisesi son sınıf öğrencisiyim. Dersler ne zor ve kolay orta seviye bi' ders anlatımı ve öğrenimi mevcut. Sağlık okursan ve bittiği zaman (üniversite okumazsan yardımcı olursun) özel sektörlerde veya hastahanelerde işe başlayabilirsin. Dediğim gibi üniversite okumazsan sadece yardımcı olarak çalışırsın. Eskiden böyle değildi liseyi okuyup bitiren direk en yüksek rütbede işe başlıyordu. Ama artık üniversite okumak şart.

Anadolu okuyan insan okuyacak olan insandır. (Ben bunu bilirim bunu söylerim) Mateamik 1. sınıfta çok kasar gerisi zaten alıştığın için pek fazla seni kasmaz.

Son olarak kendi içinden gelen liseyi seç. Hangisini seve seve yapabilirsin? Bunu kendi kendine sor. Severek yapacağın bir meslek senin için daha iyidir. İş yerine güle oynaya mutlu şekilde gidersin. Diğer türlü hayatına lanet okursun.

Kardeşim yerinde olsam 1 dakika bile düşünmeden sağlık meslek okurdum. Sonrasında da yanlış hatırlamıyorsam sağlık ile alakalı 2 yıllık bir bölüme direk geçiş yapar yada sınavda yani ygs de azcık kendimi kasar büyük şehirde 2 yıl okur rahatıma bakardım. Son olarak kardeşim şunu söylemek isterim ki şu anda millet ne okuduğuna bakmıyor garanti meslek arıyor.Yani okul bittikten sonra nerede nasıl iş bulurum kaygın da olmayacaktır. Git oku keyfine bak.Vala imkanım olsa 2 yıllık sağlık bölümü okuyabilecek olsam şuanda okuduğum yeri bırakıp direk geçerdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben,anadolu meslek lisesi kazandım bilişim,teknolojileri okuycam 2 yıl garanti üniversite var lise 4 de staj var stajda bile para kazanıyorsun benim kuzenim lise 4 de staj yaptı 1000 tl ye yakın maaş aldı 2 yıl garanti üniversite oldugu için kafan rahat fakat biraz kasarsam 4 yıllık kazanabilirm bende anadolu lisesi istiyordum sayısal okucaktım ama şuan kafam rahat çünkü sayısal zordur biliyosun kazanamama sanşım var neyseki son tercihim meslek lisesi tuttu.

Şimdi gidecem 3 yıl okuycam lise sonra lise 4 de staja başlıycam lise 4 de stajdayken dershane gidip matamatik,fen,kimya ,geometri gibi eksik derslerimi yardım alarak abimden,kuzenimden bir şekilde öğrencem üniversite sınavına hazırlanacam.Kuzenim de web tasarım okudu ama bunun bi onemi yok android oyunudu yapıyo program da yazıyo.Ben üniversite bitirince ondan yardım isterim yanında çalışabilirim ve ya stajı onun yanında yapabilirim.
Yani her türlü lise sonunda para kazancam lise bitirisem 2500Tl üniversite bitirirsem 5000Tl.

Kafan rahat olsun anadolu lisesinde okuyunca okumuş olunmuyo sadece Meslek lisesinde de okursan bir şey olmaz tek yapman gereken eksik dersleri bir şekilde kapatmak ama unutma garanti iş sahibisin tabi bi barajı var sınavdan 140 puan mı ne yapman gerekiyor.
Neyse benden bu kadar başarılar diliyorum.

Ben de sağlık meslek lisesi 2. Sınıf öğrencisiyim. Bence sağlık oku. Okulun bitince iş bulamama gibi bir durumun yok, çünkü sağlık personeline herzaman ihtiyaç var. Ben okula başlarken sınıfı nasıl geçeceğim derdindeydim, iki dönemde teşekkür belgesiyle geçtim. Biraz gayret edersen çok da zor bişey değil. Eğer ben anadolu lisesine giderim, üniversitede iyi şeyler yaparım dersen onu bilemem. Ama benim sağlık okumamdaki bir sebep de üniversite için kendimi zorlamamak istemem.

Bende sağlık meslek lisesi öğrencisiyim 2. sınıf Anestezi Teknikerliği okuduğum bölüm gayet iyi rahat, maaşta dolgun. Bende senin gibi anadolu istiyordum ama sağlık meslek lisesine gittim şuan iyi ki sağlık mesleğe gittim diyorum.

Pişman olmazsın Sağlık Meslekte.

Ben de sağlık meslek oku derim çünkü şartları ileride iyi olur tekniker olsan bile çok iyi maaşlara çalışıyorsun benim de tekniker olan bir arkadaşım var okul bitmeden hastane ile anlaştı şu an çalışıyor ileride idari kadrolara geçersen senin için çok iyi olur ileride garanti olsun diyorsan sağlık meslek en iyisi üniversiteyi kazanamazsan senin için sorun olacak ama sağlık meslekte öyle bir derdin olmayacak özel sektörde olsun devlet hastanelerinde olsun sağlık personeli eksiği asla kapanmaz sürekli eleman lazım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı