İmam Hatip Lisesi Mi Anadolu Sağlık Lisesi Mi?

ali kolayel

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Benim sizlere bir sorum olucaktı. Ben açıkçası kararsız kaldim diyebilirim. Sorum şu; İmam hatip lisesi mi yoksa anadolu sağlık lisesi mi?

Ben hangisine nakil yaptirsam daha iyi olur?

Bi de imam hatip lisesi okuduğum zaman hangi meslekleri secebiliyorduk. Yani bilgisayar mühendisliği, isletme filan okuyabiliyor muyduk?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence sağlık meslek seç. Fazla bilmiyorum ama hemşire - fizyoterapi - laboratuvar gibi geniş ve iş bulması kolay alanları var. KPSS'ye giriyorlar galiba ama puanları öğretmenler kadar fazla değil diye biliyorum.

Arkadaş anadolu sağlıktan doktor olunduğunu sanıyor heralde neyse eğer üniversite de hukuk, mühendislik gibi bir şey düşünüyorsan imam hatip tercih etmelisin. Haa şu yukarıda ki arkadaş imam olacaksan imam hatibe git demiş aldırma sen ona şuan da ki imam hatip okulları eğitim seviyesi olarak ve öğrenci olarak düz liselerden çok daha ileride. O imam hatiplere kat sayı uygulayan sadece imam oldurmaya zorlanan yıllar geride kaldı GERİCİ arkadaşlar zorunuza gitmesin lütfen, insanlara saygı duyun biraz. Kendinizi SÖZDE aydın, sözde yasak tanımayan kişiler ilan etmeyi kesin artık daha millet yemiyor. :)

İmam olmak istersen imam hatip, doktor olmak istersen sağlık meslek.

Ünüversiteye gitmezsen sağlık lisesinden hiçbir şey olamazsın. 2 seçenek var zaten. Ya hasta bakıcı ya da hemşire yardımcısı. Hemşire yardımcısı olsanda hasta bakıyorsun gibi bir şey. Rezillik. Maaş desen asgari ücret. Att vardı o güzeldi ama o da 2021 de kaldırıldı. Ama çalışıp üniversite de hemşirelik ya da att vs gibi şeyler kazanırsan eyvallah. Ama öyle sağlık lisesi ile doktorluğun bir alakası yok. Okusanda doktor olabilirsin okumasanda.

Ünüversiteye gitmezsen sağlık lisesinden hiçbir şey olamazsın. 2 seçenek var zaten. Ya hasta bakıcı ya da hemşire yardımcısı. Hemşire yardımcısı olsanda hasta bakıyorsun gibi bir şey. Rezillik. Maaş desen asgari ücret. Att vardı o güzeldi ama o da 2021 de kaldırıldı. Ama çalışıp üniversite de hemşirelik ya da att vs gibi şeyler kazanırsan eyvallah. Ama öyle sağlık lisesi ile doktorluğun bir alakası yok. Okusanda doktor olabilirsin okumasanda.

Konu sahibi de üniversiteyi yarıladı hocam :) Bu arada haklısınız çalışmadan çok bir avantajı olmuyor sadece staj filan falan var.

Geri
Yukarı