Anadolu lisesinde proje ödevi sistemi

fatihh12

Centipat
Daha fazla  
Düşük çaplı bir Anadolu lisesinde proje/performans artık her neyse bu ödevler ne kadar veriliyor? Lise'deki tek amacım üniversiteye hazırlanmak olacağı için bu ödevlerle uğraşmak bana kabus olacaktır. Sunum vs. çok sıkı verilir mi? Eğer veriliyorsa birden çok dersten ödev yapmak zorunda mıyım?

Düşük çaplı bir Anadolu lisesinde proje/performans artık her neyse bu ödevler ne kadar veriliyor? Lise'deki tek amacım üniversiteye hazırlanmak olacağı için bu ödevlerle uğraşmak bana kabus olacaktır. Sunum vs. çok sıkı verilir mi? Eğer veriliyorsa birden çok dersten ödev yapmak zorunda mıyım?
Hocaya gore degisir, ben fizikten aldim konum ruzgardan elektrik uretimiydi. Basit bir prototip yaptim, 14 15 sayfalik bir rapor yazdim kolaylikla 100 aldim. 2-3 gun ugrasmisimdir ancak. Suren de cok fazla olacak Nisan ayi gibi bitiyor diye hatirliyorum.

Hocaya gore degisir, ben fizikten aldim konum ruzgardan elektrik ureti miydi? Basit bir prototip yaptim, 14 15 sayfalik bir rapor yazdim kolaylikla 100 aldim. 2-3 gun ugrasmisimdir ancak. Suren de cok fazla olacak nisan ayi gibi bitiyor diye hatirliyorum.

Yıl boyunca sadece 1 kere mi veriliyor? Eğer öyleyse en az süreyi hangi ders alır?

Yıl boyunca sadece 1 kere mi veriliyor? Eğer öyleyse en az süreyi hangi ders alır?
1 kere, proje odevinden bahsediyorsan. Bir de performans odevi verebiliyorlar.

Proje odevini kendin seciyorsun dersi, konuyu aliyorsun sonra.
Performans odevleri farkli, ogretmen tercihine gore veriyor. Bizde ornegin Almanca icin kendimizi 10 cumle ile tanitmamiz, 2. donem ise 30 cumlelik gunluk rutin odevimiz vardi.

Geri
Yukarı