Anadolu lisesinden meslek lisesine geçilebilir mi?

AEWJAB

Hectopat
İyi akşamlar, Anadolu lisesindeyim ve mesleğe geçiş yapamıyorum. İmam Hatip'ten mesleğe geçiş yapabilir miyim? İnternete yazdım ama kesin bir şey bulamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konu hakkındaki en doğru bilgiyi okul müdürü verebilir. Geçmek istediğiniz okulun müdürü ile ya da kendi okulunuzun müdürü ile görüşmekte fayda var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video işinize yarar diye umuyorum hocam.
Hocam geçmeye çalışırken nakilde 37. Madde hatası veriyor ama videoda geçiş yapabilirsiniz diyor.

(2) (Değişik:RG-13/9/2014-29118) Mesleki ve teknik Anadolu liseleri,(Ek ibare:RG-
26/3/2017-30019) mesleki eğitim merkezleri, mesleki ve teknik eğitim merkezleri ile çok
programlı Anadolu liselerine nakil ve geçişler;
a) Okulların her birinin kendi arasında veya okullar arasında alan/dal bulunmak
kaydıyla her sınıf seviyesinde sürekli, alan/dal bulunmaması hâlinde 10 uncu sınıfta alan, 11
inci sınıfta aynı alanda dal değiştirerek birinci dönem sonuna kadar,
b) Bu okulların dışındaki diğer okullardan bu okullara; 9 uncu sınıfta sürekli, 10 uncu
sınıfta ise birinci dönem sonuna kadar, 10 uncu sınıf sonunda ise uygulamalı meslek
derslerinden yaz tatili süresince yapılacak telafi eğitimine bağlı olarak Yönetmelikte belirtilen süre içerisinde yapılır. Aynı okul bünyesindeki program/alan/dallar arasında geçiş iş ve
işlemleri bu fıkra kapsamında değerlendirilir.

(2) (Değişik:RG-13/9/2014-29118) Mesleki ve teknik Anadolu liseleri,(Ek ibare:RG-
26/3/2017-30019) mesleki eğitim merkezleri, mesleki ve teknik eğitim merkezleri ile çok
programlı Anadolu liselerine nakil ve geçişler;
a) Okulların her birinin kendi arasında veya okullar arasında alan/dal bulunmak
kaydıyla her sınıf seviyesinde sürekli, alan/dal bulunmaması hâlinde 10 uncu sınıfta alan, 11
inci sınıfta aynı alanda dal değiştirerek birinci dönem sonuna kadar,
b) Bu okulların dışındaki diğer okullardan bu okullara; 9 uncu sınıfta sürekli, 10 uncu
sınıfta ise birinci dönem sonuna kadar, 10 uncu sınıf sonunda ise uygulamalı meslek
derslerinden yaz tatili süresince yapılacak telafi eğitimine bağlı olarak Yönetmelikte belirtilen süre içerisinde yapılır. Aynı okul bünyesindeki program/alan/dallar arasında geçiş iş ve
işlemleri bu fıkra kapsamında değerlendirilir.
Hocam şimdi anlamadım 10. Sınıf sonunda değiştirebilirim ama yaz tatilinde bir süre o meslekten eğitim almalısın diyor yanlış okumadıysam, ama ben geçiş sağlayamıyorum. Peki 11. Sınıf ilk dönem yapabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı