Anadolu lisesinden meslek lisesine geçilmeli mi?

Aslında ilgili değilim sadece yapabileceğim bir meslek olsa yeterli olur.

Teşekkürler, peki siz ne önerirsiniz yazdığım şeylere göre?

Evimin yakınında çok programlı Anadolu lisesi var önerir misiniz gitme mi? Şu anki okulumun puanı 81 (Anadolu lisesi). Çok programlınıki ise 78 civari.

Bakın bölümlere istediğiniz bir bölüm varsa ben bu mesleği yaparım dediğiniz gidin ona. İlgin olmadan yapabileceğin mesleği nasıl belirleyeceksin ki?

Git bak hangi bölümlerler var araştır hangisi mantıklı geliyorsa git oku.

Zamanında babam keşke kafamı vurup ya elektrik ya da aşçılık okuyacaksın deseydi de mesleğe gitseydim.

Ben şuanda bildiğim kadarıyla Bilgisayara ilgiliyim yabancı dilimi kolayca geliştirebiliyorum daha ne yapmak istediğimden emin bile değilim.

Siz ne yapıyorsunuz şuanda? meslek v.s
Yabancı dilin iyi ise Turizm sektörüne girebilirsin, iyi gelir getiriyor. Amcam da turizmci. Oradan kazandığın parayla kendine hobi olarak bilgisayarla ilgili bir şey yapabilirsin.

Bakın bölümlere istediğiniz bir bölüm varsa ben bu mesleği yaparım dediğiniz gidin ona. İlgin olmadan yapabileceğin mesleği nasıl belirleyeceksin ki?

Git bak hangi bölümlerler var araştır hangisi mantıklı geliyorsa git oku.

Zamanında babam keşke kafamı vurup ya elektrik ya da aşçılık okuyacaksın deseydi de mesleğe gitseydim.
Nerden öğrenebilirim hangi bölümler hangi okulda var diye?

Yabancı dilin iyi ise Turizm sektörüne girebilirsin, iyi gelir getiriyor. Amcam da turizmci. Oradan kazandığın parayla kendine hobi olarak bilgisayarla ilgili bir şey yapabilirsin.
Meslek lisesinden turizm sektörü yapabilir miyim? amcanız ne iş yapıyor ve ne şartlarda çalışıyor?

Meslek lisesinden turizm sektörü yapabilir miyim? amcanız ne iş yapıyor ve ne şartlarda çalışıyor?
Meslek lisesinde turizm bölümü var mı bilmiyorum, amcam dediğim gibi turizm ile ilgileniyor tekne turları veya ne isterseniz sizin için yer ayırtıyor. Şartları iyi tek sorun İzmir'de yaşıyor ve iş gereği arada bir Aydın'a gidip 1 hafta civarı kalıp geliyor. Kendi ofisi vesaire de var.

Meslek lisesinden turizm sektörü yapabilir miyim? Amcanız ne iş yapıyor ve ne şartlarda çalışıyor?

e-Okul ile görebiliyorsun meslek liselerin bölümlerini. Taban ve kontenjan bilgileri kısmından sınavsız liseler veya sınavlı liseler kısmına girersen okulun ismini de bulabilirsin. Oradaki taban puanlar ve kontenjanlar önemli senin için orada bütün bölümleri görebilirsiniz. Bölüme göre puan çok değişiyor mesleklerde. Hatta bazı bölümler LGS ile bile alabilir. Senin için önemli olan e-Okul şu an. Bizim için ise önemli olan net bir bölüm söylemen meslek lisesinde.

e-Okul ile görebiliyorsun meslek liselerin bölümlerini. Taban ve kontenjan bilgileri kısmından sınavsız liseler veya sınavlı liseler kısmına girersen okulun ismini de bulabilirsin. Oradaki taban puanlar ve kontenjanlar önemli senin için. Bölüme göre puan çok değişiyor mesleklerde. Hatta bazı bölümler LGS ile bile alabilir. Senin için önemli olan e-Okul şu an. Bizim için ise önemli olan net bir bölüm söylemen meslek lisesinde.
taban ve kontenjan bilgileri kısmı nerede

e-Okul ile görebiliyorsun meslek liselerin bölümlerini. Taban ve kontenjan bilgileri kısmından sınavsız liseler veya sınavlı liseler kısmına girersen okulun ismini de bulabilirsin. Oradaki taban puanlar ve kontenjanlar önemli senin için orada bütün bölümleri görebilirsiniz. Bölüme göre puan çok değişiyor mesleklerde. Hatta bazı bölümler LGS ile bile alabilir. Senin için önemli olan e-Okul şu an. Bizim için ise önemli olan net bir bölüm söylemen meslek lisesinde.
1693040130429.png

Taban ve kontenjan bilgileri kısmı nerede.

Eki Görüntüle 1917938

Sadece grafik, gıda ve elektroniğe girebilirsin gibi gözüküyor sanki. Diğer bölümlerde kontenjan yok müdürle veya müdür yardımcısı ile konuşmakta yine fayda var ama e-Okul'a göre diğer bölümler Full. Bu arada Anadolu lisesi diye bir bölümde varmış meslek lisesinde onu ilk defa görüyorum. 😳

Sadece grafik, gıda ve elektroniğe girebilirsin gibi gözüküyor sanki. Diğer bölümlerde kontenjan yok müdürle veya müdür yardımcısı ile konuşmakta yine fayda var ama e-Okul'a göre diğer bölümler Full. Bu arada Anadolu lisesi diye bir bölümde varmış meslek lisesinde onu ilk defa görüyorum. 😳
Turizm veya bilgisayar ile alakalı bir meslek edinebilir miyim bu alanlar bulunuyorken?

Turizm veya bilgisayar ile alakalı bir meslek edinebilir miyim bu alanlar bulunuyorken?

Turizm bölümü yok gördüğüm kadarıyla lisede, üniversite de belli bir puan ile okuyabiliyorsun ama bölüm 2 yıl mı? 4 yıllık mı? Bilmiyorum. Bilişim bölümü de dolu lise de ona yerleşirseniz güzel olurdu.

Geri
Yukarı