Anakart İşlemci Girişi Pini Yamuldu

• Konuyu başlatan Melikcan Karakaş
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 36B
Statik elektrik gözden kaçsada dikkatli bir mevzudur. Statik elektrikten arınmadan parçalara dokunma. Arınmak için kasaya veya başka bir metale dokun işini görecektir.Bu sorunla bende karşılaşmıştım 5 saniye sonra tekrar kapanıyordu ve sürekli böyle bi döngü vardı. Sonra dikkat ettim tek tek parçalara elektrik kablolarını tam takamamışım. Sende dikkat et ve pinlerin diğerleri gibi düz olduğunu gördükten sonra (büğüteç tavsiyem erinme git satın al sistemin zarar görmesinden iyidir) işlemcini tak ve dene. Sistemini açık bir şekilde yazarsan arkadaşlar daha iyi yardımcı olabilirler.

Merhaba düzelttim sanırım taktım fakat yine böyle sorunu nedir acaba?
Yarın bilgisayarcıya vericem zaten

Sistemim;
Anakart: MSİ Z77A-G43
İşlemci: İntel İ5 3550
Ekran kartı: msi Gt 630 oc edition

Soruma cevap verir misiniz?Lütfen

Birşeyler ters gitti ve bu erken kartını seçmek zorunda kaldım.Bu sistemi gören herkes ekran kartına hayret ediyor.

Hocam onlarca sebep olabilir. RAM'den kaynaklı, PSU'dan. Montajdan... Ama büyük ihtimal pinlerden kaynaklıdır. Soketi değiştirmek en iyi tercih olacaktır. Siz yine de bir bilgisayarcıya gösterin veya pinleri düzeltmeye devam edin. Maç bitince daha detaylı yardımcı olurum. :)

Hocam onlarca sebep olabilir. RAM'den kaynaklı, PSU'dan. Montajdan... Ama büyük ihtimal pinlerden kaynaklıdır. Soketi değiştirmek en iyi tercih olacaktır. Siz yine de bir bilgisayarcıya gösterin veya pinleri düzeltmeye devam edin. Maç bitince daha detaylı yardımcı olurum. :)
Teşekkür ederim şunlarıda demek istiyorum;
Psudan olamaz çünkü 2 adet psu denedim ikiside aynı cevabı verdi 2 adet ram var onların tekini çıkarıp deniyeceğim.
Montajdan alakası oldugunuda düşünmüyorum çünkü iki üç kere çıkarıp taktım diyebilirim.Yarın bilgisayarcıya vereceğim.Ama soket değiştirmek sorunu halledecektir fakat bana kaça patlar ve garanti belgem de yok ne yazzık ki.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar bilgisayarı açtım pinleri kontrol ettim ve yaptıgımı düşündüm bilgisayarı açtım aynı sorunu verdi.Ramlerden olabileceğini düşündüm
ve ramin birini çıkarıp birini taktım ve açıldı sonrada diğerini taktım açıldı.Teşekkür ederim hepinize :D :D

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1174522_170211349833656_1535215315_n.jpg
Resim :D

Teşekkür ederim şunlarıda demek istiyorum;
Psudan olamaz çünkü 2 adet psu denedim ikiside aynı cevabı verdi 2 adet ram var onların tekini çıkarıp deniyeceğim.
Montajdan alakası oldugunuda düşünmüyorum çünkü iki üç kere çıkarıp taktım diyebilirim.Yarın bilgisayarcıya vereceğim.Ama soket değiştirmek sorunu halledecektir fakat bana kaça patlar ve garanti belgem de yok ne yazzık ki.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar bilgisayarı açtım pinleri kontrol ettim ve yaptıgımı düşündüm bilgisayarı açtım aynı sorunu verdi.Ramlerden olabileceğini düşündüm
ve ramin birini çıkarıp birini taktım ve açıldı sonrada diğerini taktım açıldı.Teşekkür ederim hepinize :D :D

https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1174522_170211349833656_1535215315_n.jpg
Resim :D

Hayırlısı olmuş. Güle güle kullanın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı