Anakart İşlemci Girişi Pini Yamuldu

• Konuyu başlatan Melikcan Karakaş
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 36B
M

Melikcan Karakaş

Ziyaretçi
1174949_170128793175245_1044987745_n.jpg

Merhaba yeni aldığım kasaya aktarım yaparken yanlışıkla pinleri yamultuğumu gördüm bakınca 5 6 pinin yamuk olduğu görülüyor acaba ciddi bir şey olur mu? Yenisini alıcak gücüm yok da o yüzden. Düzelecek bir şey mi acaba bunu merak ediyorum şimdiden teşekkürler.

Anakart msi z77a g43

İşlemci intel i5 3550

Yamulduğunu fark etmeden önce takmıştım fakat bilgisayarı çalıştırdğımda açılıyor sonra kapanıyordu 5 sn sürmeden. Bilgisayarcıya yolladım pinlerin yamulduğunu söyledi. Şu an yanımda bilgisayar acaba kendim düzeltebilir miyim? Toplu iğneyle falan?

İşin çok zor inşalah düzltebilirsin. Düzelincede düzgün çalışacağının garantisi yok. Nasıl becerdin arkadasım anakarttaki pini yamultmayı, Amd olsa işlemci pinin yamultsan hadi tamam.

İşlemci üstündeki pinleri düzeltmek daha kolaydır. Anakarttaki cımbız ile bile koparabilirsin. Bu sebeple küçük bir iğne ve büyütece ihtiyacın var. Dikkatli olarak hepsini aynı yöne ittirmen gerekecek. Yorgan iğnesi tavsiyemdir. Bizzat 2 pini düzelttim. Bu arada CPU'yu taktığında pinler işlemci ile bu şekilde de temas ediyorsa bir sorun teşkil etmez ama belki ısı sorunu olabilir. Intel anakartta benim yaşadığım gibi.

Bunları dikkate alacağım, bir de işlemciyi düzgün olarak yerleştirince anakarttaki pinlerin hepsi aşağı doğru eğiliyor mu? Hepsi aşağı dogru eğilmiş birkaçı 5 6 tanesi yani garip yönlerde. AMD almadığım için üzülüyorum açıkcası hem de fiyat yönünden
iyi.

Bunları dikkate alacağım, bir de işlemciyi düzgün olarak yerleştirince anakarttaki pinlerin hepsi aşağı doğru eğiliyor mu? Hepsi aşağı dogru eğilmiş birkaçı 5 6 tanesi yani garip yönlerde. AMD almadığım için üzülüyorum açıkcası hem de fiyat yönünden
iyi.

Hepsi dik oluyor diye biliyorum fakat CPU'yu taktıktan sonra mandalı da takınca. O şiddette aynı yöne hafiften eğilmesi doğal. Sorun olması gereken farklı yöne eğilenler. ;)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı