Çözüldü Anakart yüzünden ekran kartı Coil Whine olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yer
Eskisehir
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Sistemimde Coil Whine sorunu var (ekran kartımda).
Sizce ekran kartındaki Coil Whine sorununun anakartla bir alakası var mıdır?

Şimdiden cevaplarınız için çok sağ olun.

Sanmıyorum. Genelde Coil Whine V-Sync açılmadığında, ekran kartı boşuna elektrik çeker ve bobinler öter. V-Sync açarak dener misiniz?
Vsync açınca düzeliyor. Ama ben yinede sağlama almak istiyorum. Başka bir prize takarsam düzelme ihtimali var mıdır sizce? Kasa değiştirirsem titreşim azalacağından düzelir mi ?

@Eren Mehmet Yıldız titreşimle alakalı değil hocam. Prizle de alakalı olduğunu düşünmüyorum. Kart iadesi isteyebilirsiniz belki.

Mesela 75Hz monitörde 300 FPS alıyorsanız yapar. Çünkü siz 75 FPS gördüğünüz halde kart, 300 FPS vermek için elektrik çekiyor, Coil Whine olmasına sebep oluyor. Somut örnek, siz koşarken insanlar sizi yürüyor olarak görecek. Neden koşasınız ki?

Doğr
@Eren Mehmet Yıldız titreşimle alakalı değil hocam. Prizle de alakalı olduğunu düşünmüyorum. Kart iadesi isteyebilirsiniz belki.

Mesela 75Hz monitörde 300 FPS alıyorsanız yapar. Çünkü siz 75 FPS gördüğünüz halde kart, 300 FPS vermek için elektrik çekiyor, Coil Whine olmasına sebep oluyor. Somut örnek, siz koşarken insanlar sizi yürüyor olarak görecek. Neden koşasınız ki?
Doğru söylüyorsunuz aslında. Çok güzel bir örnek. Ama mesela 1000 hz monitörüm olsa 1000 fps de oynasam (sabit) bu ses çıkar mı?

Bilemedim şimdi. :) teoride çıkmaması lazım. Ama pratikte ne olur bilinmez, alıp denemek lazım. ;)

Direkt iade veya değişim almaları lazım bence. ASUS'dan bıktım. Anakart alıyorum PC açılmıyor( siyah ekran). Ekran kartı aldım CW çıktı. Artık MSI'a geçeceğim.

Geri
Yukarı