Anakartta VGA LED'i sabit yanıyor ve sistem görüntü vermiyor

Parlement

Femtopat
Arkadaşlar 2 haftadır falan bilgisayarı açmadım bugün işlerim var diye bilgisayarı açtım ekran gelmedi. Kasa çalışıyor, bütün fanlar aktif. Anakart üzerinde soldan ikinci VGA LED'i sabit yanıyor. Klavyeden NumLock ve Caps Lock tuşlarına basıyorum onların bile ışıkları yanmıyor. BIOS pilini çıkardım ekran kartı ve RAM'leri güzelce silgi ile silip taktım yok yine aynı, gelmiyor ekran. BIOS güncellemesi yap dediler ama ekran gelmiyor. Nasıl bir yol izlemeyelim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 2 haftadır falan bilgisayarı açmadım bugün işlerim var diye bilgisayarı açtım ekran gelmedi. Kasa çalışıyor, bütün fanlar aktif. Anakart üzerinde soldan ikinci VGA LED'i sabit yanıyor. Klavyeden NumLock ve Caps Lock tuşlarına basıyorum onların bile ışıkları yanmıyor. BIOS pilini çıkardım ekran kartı ve RAM'leri güzelce silgi ile silip taktım yok yine aynı, gelmiyor ekran. BIOS güncellemesi yap dediler ama ekran gelmiyor. Nasıl bir yol izlemeyelim?
Logoyu bile görmüyorsan psuda sıkıntı olabilir güç tam gelmiyorsa. Kablo ekran kartına mi bağlı kontrol et değilse sorun dönüştürücü kullanıyorsan ondada olabilir. Biri oynamış belli yada statik elektrikden kaynaklı kısa devre yapmıştır ve psu gg olmuştur.

Artı -1 Eksi
Güç kaynapını prizden çek. PSU kapat. Tüm USB'leri çıkar. Kasa güç tuşuna 30 saniye basılı tut, sonra 10 kere bas çek yap ve açmayı dene. Düzelmezse ve anakartında ikinci ekran kartı yuvası varsa oraya takıp bir dene ekran kartını.

Güç kaynapını prizden çek. PSU kapat. Tüm USB'leri çıkar. Kasa güç tuşuna 30 saniye basılı tut, sonra 10 kere bas çek yap ve açmayı dene. Düzelmezse ve anakartında ikinci ekran kartı yuvası varsa oraya takıp bir dene ekran kartını.

Bu işlemi sen mi icat ettin kanka?😳 Bana ekran kartında da bir şey yok gibi geldi, monitore giden kabloda sorun var diye düşündüm VGA LED'den dolayı ama direkt güç gelmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi

Ben bunu yaparak 3 bilgisayar çalıştırdım arkadaş haklı.

Anakart üzerinden görüntü alabiliyor musun? Anakartında HDMI veya VGA portu varsa ekran kartını takmadan sistemi açıp oralardan görüntü almayı dene. Anakart üzerinden görüntü alıp alamadığını bilmiyorsan sistem özelliklerini yaz, biz bakalım.

Ben bunu
Bu işlemi sen mi icat ettin kanka?😳 Bana ekran kartında da bir şey yok gibi geldi, monitore giden kabloda sorun var diye düşündüm VGA LED'den dolayı ama direkt güç gelmiyor.
Ben bunu yaparak 2 laptop kurtardım adam doğru söylüyor. (Yaptığı şey statik elektrik boşaltma bu da sorunu çözmezse bios pilinin yuvasındaki + ve - uçlar kısa devre yapılır.)

@laptopdakiamdişlemci hem saçma sapan bir yorum yapıp arkadaşın çözümü ile kendinizce dalga geçiyorsunuz, burası böyle bir yer değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı