Anaokulunuzdan bir anınız

Başlıyorum.
Anaokulu zamanında öğle arası yemek olurdu. Ben de bir masaya oturmuştum. Masanın bir ucunda ben diğer ucunda Rabia vardı. Sonra aklıma bir şey geldi ve direkt olarak Rabia şişman diye dalga geçmiştim. Sonra bizim sınıftakiler de destek çıkarak "Rabia şişman, Rabia şişman" diye tezaurat geçti. Sonra hoca geldi, herkes özür diledi. Bir tek ben dilememiştim. Yanımdaki arkadaş da sen neden özür dilemiyorsun demişti. O günden bu güne bu anıyı hatırladıkça kendim bu duruma gülüyorum.

Sizin anınız neydi?
Arkadaşım vardı bir tane Beril diye.
Ben bunu görünce yere eğilip kaymıştım. (?)
Neden bilmiyorum muhtemelen gelmeyeceğini düşünmüştüm, okulda hapsolduğumuzu düşünüyordum o zamanlar.

Benim anaokulu ile anım yok çünkü gitmedim ama anaokuluya alakalı bir anım var

Ben 1. sınıftayken bizim derste bir sınıf sorun çıkarıyordu hoca sonra hoca o kızı anaokuluna gönderdiydi 1 derslik :D
Oluyor öyle bazen. Bizim ilkokul öğretmenimiz 3. sınıfta bir kızı çok yaramaz diye 2 derslik 2. sınıfa göndermişti.

Anaokulunu Hollanda'da geçirmiştim oradan anlatayım. İlk anım, tuvalete gitmiştim. O zamanlar el yıkama alışkanlığım yoktu ve elime şey parçası gelmişti silerken. Musluk sınıfın içinde olduğu için oraya gitmeye üşenmiştim ve elimi yıkayamamıştım. Okul çıkışı annem beni almaya gelince göstermemeye çalışıyordum. Okul çıkışı haftada bir markete giderdik. Ve o gün de markete gitmiştim annemle. Orada o şeyi fark etti ve sonrası hızlıca eve gidip banyoya girmiştim.
İkinci anım ise yağmurlu bir günde sınıftaydık. Çizmelerim vardı ama ters giymiştim. O zamanlar Hollanda'ya gitmemizin 3-4. ayı olduğu için dilini tam bilmiyordum ve temizlikçi ablaya çizmeleri göstermeye çalışıyordum. Tabi anlayamamıştı ve okul çıkışına kadar öyle durmuştum. Neden kendim çıkarıp düzeltmediğimi hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı