Sosyal'de hiç trajikomik bir anınız oldu mu?

Birkaç tane var, evet.

-Sıradan bir sistem toplama konusunda, bir üye tarafından yanlış anlaşılmıştım ve tartışma çıkmıştı. Bunun yarattığı kafa karışıklığının yanı sıra birkaç trol üye de konuya üşüşünce, hepten saçma sapan bir ortam oluşmuştu. Bu irili/ufaklı sansasyonun yarattığı kafa karışıklığı sonucunda ise topladığım sistem; yani kötü değildi, hatta yer yer iyi bile sayılırdı evet ama sonrasında birkaç ufak kötü tercihte bulunduğumu fark etmiştim. Buna ek olarak mesajların birleştiğini unutmuştum ve sürekli "Bu mesajlar neden birleşiyor, anlayamıyorum" diye yazdığım mesajın arasına, buna anlam veremediğimi sürekli iliştiriyordum. Konu sahibi üyeye, bu durumları göz önünde bulundurarak yeni konu açmasını söyledim lâkin aktif değildi ve bu beni yavaştan germeye başlamıştı. 1-2 hafta sonra ise aktif olup (Hiç yazılan mesajları okumamış ki) yazdıklarımdan bağımsız, alakasız bir mesaj yazıp, tekrar çıkış yapmıştı.

Ben de konu içerisinde işin içinden çıkmak adına, kendimi izah ettiğim bir mesaj yazdım ve biraz da kinaye ile karışık olarak "Recep Baltaş'tan yardım isteyin." vs. gibisinden hafif alay içeren saçma söylemlere de yer vermiştim. Mesajın belli bir bölümü bu bağlamda kinaye içeriyordu yani.

Bu mesajım da okunmamıştı tabii.

1.5- 2 ayın sonucunda ise (Bu süre zarfından sonra tekrar aktif olmuştu.) başka bir konuda gördüm ve kendimi izah ettim, ayrıyeten de özür diledim. Teşekkür etti ve durum böyle sonlandı.

-Yeni olan bir üyenin, tartışma arasındaki imla hatalarını, konu içerisinde direkt olarak yüzüne vurunca bana küfretmişti ve ardından 'Yazım kurallarına uymayan mesaj' adı altında, mesajını raporlamak yerine direkt olarak uyarmayı tercih ettiğimden ötürü ban yemiştim.

(Haklı ban sebebi, bir itirazım yok.)

-Felsefe konusunda tartışırken bir üye "Ben sizi uyarıyorum, siz ise dinlemiyorsunuz demek ki ben doğru yoldayım." gibisinden alakasız bir mesaj yazmıştı.

-Başka bir felsefe konusunda ise üyenin biri, konuyu dipten uca alakasız bir şekilde evrim teorisine getirdi ve bu bağlamda, alay etme amaçlı muz yiyen maymun figürü paylaşıp "Maymun yürüyor, muz yiyor, oh yeah insan oluyor" gibisinden mesaj yazmıştı.

-Bir üyeyi, bir keresinde yaptığı rehberin altında gereksizce fazla övdüğümü fark ettim. Aslında bunun nedeni, özel bir durum yaşamıştı ve ben de ona benzer bir durumu; geçmişte farklo bir şekilde, farklı bir senaryoda yaşadığımdan ötürü aşağı yukarı anlayabiliyordum ve bu bağlamda da kendisini gereksizce biraz fazla övdüğümü çok sonrasında fark ettim.

Bir sürü vardır illa ki ama benim aklıma ikisi geldi. Birinde ironi yapmama rağmen yanlış bilgi aldım. İroni işareti de koymuştum oysa ki.
Diğerinde de biri değişik değişik konuşuyordu.
Bahsettiğim kişi konudaki deadpool314.

@Hangottom ile yaşadığımız olay... Dünyanın en iyi PC bilgisine sahip adamı Abdullah Bey (!) bizi dava edecekti :D.

Günlerden bir gün yine Abdullah Bey Gamepower övermiş. Technopat Sosyal'in en iyi üyelerinden biri olan @mirsady :) DA'nın sosyal medyada paylaştığı postun yorumlarına insanlar bilgilensin ve Gamepower almasın diye, Gamepower'i kötülemiş. DA Fanları bir güzel onu linçlemiş. Bunu gören @Hangottom @mirsady'yi nickinden tanımış ve onu Technopat'da bunun hakkında konu açmaya davet etmiş.

Bunu gören Abdullah ikisini de insatgramdan banlamış. @Hangottom bunun üzerine Sosyalde bir konu açmış ve tüm olanları anlatmış. Abdullah iyice sinirlenmiş ve bütün Technopat Sosyal ailesine, "Malum Forum" diyerek çirkeflik yapmış. Üstüne üstlük onları dava etmek ile tehdit etmiş! Ardından forumlar biri birine girmiş. Bu olayın ardından @Hangottom ve @mirsady tanışmışlar ve ebedi dost olmuşlar. Yine Technopat'lı kazanmış!

Evet bu olay gerçekten yaşandı. Ara sıra aklıma geldikçe gülerim. Dava olayı da palavraymış zaten şaşırdık mı hayır.

Bir sürü vardır illa ki ama benim aklıma ikisi geldi. Birinde ironi yapmama rağmen yanlış bilgi aldım. İroni işareti de koymuştum oysa ki.
Diğerinde de biri değişik değişik konuşuyordu.
Bahsettiğim kişi konudaki deadpool314.

Hocam modlar nasıl ciddiye almış olabilir ki bunu. Keşke sürprizbozan : mizah yapsaydın.

Yeni konular

Geri
Yukarı