Android telefon karşılaştırma anketi (Samsung, Huawei, Xiaomi)

Zaten mağazadan test ederek alıcaksın galiba.
Sıkıntısı olmaz yapıştır :)
Acaba Mi Store'da kurulumu yani dolayısıyla denemeyi ücretsiz yapıyorlar mı bilmiyorum ama yıllar önce vatan bilgisayarda kurulumu ve cam koruyucuyu yapıştırma gibi işleri ücretsiz yapmışlardı. Media Markt'ta ise ücret alıyorlardı.

Acaba Mi Store'da kurulumu yani dolayısıyla denemeyi ücretsiz yapıyorlar mı bilmiyorum ama yıllar önce vatan bilgisayarda kurulumu ve cam koruyucuyu yapıştırma gibi işleri ücretsiz yapmışlardı. Media Markt'ta ise ücret alıyorlardı.
Mağaza insiyatifi diyelim biz ona.
Mi Store yapıyor mu bilmiyorum.

Samsung ise Exynos işlemcisiyle insanı delirtir.
Yine bilgisizce yapılmış bir yorum. Android tepe işlemcilerinde ne güçlü CPU modelleri Exynos modelleridir özellikle tek çekirdek performansında. Exynos insanı delirtmez, sizin bilmeden yaptığınız yorumlar asıl insanı deli eder.
Başlarda Samsung öndeydi. Şimdi ise Xiaomi yetişti.
Nasıl yetişti? Samsung'dan önce Xiaomi'nin yetişmesi gereken iki firma var biri Apple, diğeri Huawei. Samsung pazarda lider, Xiaomi 4. sırada, Huawei 2, Apple 3, Oppo 5.

Yine bilgisizce yapılmış bir yorum. Android tepe işlemcilerinde ne güçlü CPU modelleri Exynos modelleridir özellikle tek çekirdek performansında. Exynos insanı delirtmez, sizin bilmeden yaptığınız yorumlar asıl insanı deli eder.

Nasıl yetişti? Samsung'dan önce Xiaomi'nin yetişmesi gereken iki firma var biri Apple, diğeri Huawei. Samsung pazarda lider, Xiaomi 4. sırada, Huawei 2, Apple 3, Oppo 5.
Yukarıdaki anket olarak demiş.
Pazar payı sırası için demedi.

Anketteki oylama sayısına göre yetiştiğini söyledim. Hatta şu an 1 oy öne geçmiş.

2 kere Exynos işlemcili telefon kullandım. İki cihaz da amiral gemisiydi ve rakip Snapdragon işlemciye göre vasat performansları vardı. Mesela bi düşünün 4 çekirdekli Snapdragon S4 modeli neden PUBG mobile kaldırıyor da 8 çekirdekli Exynos modelin desteği bile yok. Bazen arayüzde bile takılıyorlardı. Şimdi yine üst segment bir Snapdragon kullanıyorum ve inanın arada çok büyük fark var. (S4 - S7 Edge - Mi 6)

2 kere Exynos işlemcili telefon kullandım. İki cihaz da amiral gemisiydi ve rakip Snapdragon işlemciye göre vasat performansları vardı. Mesela bi düşünün 4 çekirdekli Snapdragon S4 modeli neden PUBG mobile kaldırıyor da 8 çekirdekli Exynos modelin desteği bile yok. Bazen arayüzde bile takılıyorlardı. Şimdi yine üst segment bir Snapdragon kullanıyorum ve inanın arada çok büyük fark var. (S4 - S7 Edge - Mi 6)
S4 dönemlerdeki Exynos işlemci ile şimdiki Exynos işlemcilerini bir tutamazsin. S4 modelindeki Exynos 5410 vasat bir işlemciydi. S4 modelindeki arayüz Samsung firmasının rezil eski arayüzü idi. Ondaki kasma CPU'dan değil arayüzden kaynakliydi. CPU çekirdeğine göre de işlemci gücü degerlendirilmez.

S7 serisindeki Exynos 8890, Mi 6 modelindeki SD 835 modelinin dengi değil, SD 820 modelinin dengidir. Bilip bilmeden kafana göre model karşılaştırma. 8890 gayet güçlü bir işlemci SD rakibi ile de benzer performansta tek fark SD 820 yongasindaki GPU daha güçlü.

Exynos 9810 ve 9820 işlemcileri ise bariz şekilde tek çekirdek performansinda rakipleri SD 845 ve 855 modellerinden daha güçlü. GPU tarafında da yine Adreno modellerinin avantaji da var.

Oyunda da performansı etkileyen temel etken GPU'dur. Samsung ve Huawei gibi firmalar GPU üretici değil ARM firmasinin sahip olduğu GPU'yu kullaniyorlar. ARM firmasi da Qualcomm kadar güçlü değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı