Andrzej Sapkowski 10 yılın ardından yeni bir Witcher kitabı üstünde çalışıyor

Hocam Geralt'ın hikayesi güzel bitti. Bazı şeyler tadında güzel oluyor. Gönül isterdi yine Geralt ile oynayalım.

Hocam her GTA'da ve her RDR serisinde falan Rockstar karakter değiştiriyor fakat hiç kimse "CJ geri dönsün!" demiyor. GoW'de ki gibi sağlam bir değişiklik yapmadıkları sürece her oyun aynı karakteri oynamak sıkar insanı bence.

Hocam her GTA'da ve her RDR serisinde falan Rockstar karakter değiştiriyor fakat hiç kimse "CJ geri dönsün!" demiyor. GoW'de ki gibi sağlam bir değişiklik yapmadıkları sürece her oyun aynı karakteri oynamak sıkar insanı bence.
Hocam sıkar sıkmasına da bu Geralt denen herifin arkasında feci bir arkaplan hikayesi var. Hemen rafa kaldırmak olmazdı. Keza 3.oyunun da tutulması ile Geralt sevgisi arşa çıktı. Bu yüzden insanların sürekli Geralt ile oynamak istemesi bana normal geliyor.

Hocam kitap yazmak film oyun kadar uzun değil diye biliyorum. Maksimum 1-2 yıla gelir.
Süreye katılsam, oyundan filmden daha zor olduğu kesin. Mantığını anlatmak uzun sürer. Şuan sapkowski'nin tek yapacağı var olan witcher evreni üzerinde çalışması, devam ettirmesi. Sıfırdan ortaya hikaye çıkarmak, evren üretmek, hayalini kurmak, okuyucular okurken dahi ne düşündüklerini tahmin etmek ve ona göre kurguyu şekillendirmek gerekir. Kurgu kolay iş değildir arkadaşlar yazarken düşünerek yazalım lütfen.

Sapkowski'nin yaşına ve son 4 yıl içinde yaşadığı ağır ailevi kayba bakarsak hala yeni bir kitap üzerinde çalışıyor olması gerçekten harika bir şey. Geçtiğimiz 2019 yılında aynı kendi gibi yazar olan oğlu Krzysztof Sapkowski'yi kaybetmişti ve bu onun tek çocuğuydu. Bu ağır kaybın üstüne ve yaşına rağmen hala hayata bağlı kalabilmesini takdir ettim.

Yeni yazacağı kitap ise aynı 8. kitap gibi geçmiş zamanda geçecek çünkü Geralt'ın hikayesini 7. kitap ile bitirdi ve devam hikayesi yazmayacağını söyledi. Yeni kitabın çıkış tarihi ile alakalı da bir seneyi geçmeyeceğini söyledi yani 2024 sonlarında çıkar kitap büyük ihtimalle fakat Türkçe çevirisi ne zaman, ne kadar sürede yapılır ve yayımlanır onu bilemem. Bu kitap ile birlikte seride toplam 9 kitap olacak.

Kitapları okuduktan sonra oyun serisine geçince, hele witcher 3'ü bitirince kendini boşlukta hissediyosun ve devamı gelsin istiyorsun.

Bence bunun sebebi oyunun geçtiği evren pek detaylıca yansıtılmadığından olabilir, eksik kalan kısımları belki oyunda öğrenirim diye haritanın her noktasını araştırmaya gidiyosun, kitaplardan oyuna yansıyan izler arıyorsun gibi şeyler.

Witcher'in tüm kitaplarını okumuş birisi olarak söylüyorum ki acaba bu sefer nasıl bir şey yapacak? Merak etmiyor değilim :D Doğrudan Türkçeye çeviri yapılacağını sanmam da kitabı orijinal dilinde satın almaya çalışacağım.

Witcher'in tüm kitaplarını okumuş birisi olarak söylüyorum ki acaba bu sefer nasıl bir şey yapacak? Merak etmiyor değilim :D doğrudan Türkçeye çeviri yapılacağını sanmam da kitabı orijinal dilinde satın almaya çalışacağım.

Hocam sizce gerçekten hikaye devam etmeli mi? Evreni batırma olasılığı yok mudur sizce? Biraz ön yargım var.

@Ehweniscer 8 kitap çıkmış yani sırf yazmak için bir kitap yazmadığı sürece evrenin hâlâ devam ettirilebileceğini düşünüyorum. Andrzej Sapkowski başarılı bir yazardır. Bunun üstesinden gelebileceğini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı