Ani Frende Fren Pedalının Geri Tepmesi

Fren süresi ile mesafe karşılaştıranı da ilk defa gördüm... Mühendislik dalında bir ilki gerçekleştirdiniz, tebrikler.
Bak bunun için bile bu saatte üşenmedim, sana saniye saniye aldığı yolu hesaplayacağım (ki yaptığın saçmalığın ne kadar saçma olduğunu gör).

@Asım Demir 'in ilk paylaşmış olduğu video, Ultima'nın kırmış olduğu ilk 0-100-0 Mil/s (0-160-0 Km/s) rekor testi.

Orijinal telemetri verilerine göre bu araç, 160-0 duraklamasını 3,972sn'de tamamlamış ve 82,26 metre yol almış. Bu araç bu freni yaparken 100-0 aralığını ise 2,636sn'de tamamlamış ve 34,97 metre yol almış. Eğer hala daha 28 metrede durduğunu iddia ediyorsan, Guinness rekorlar kitabı seni bekliyor.

Bunlarda temize çekilmiş Excel tablosu.

1598311803649.png

1598311819900.png

Kaynakça: Triple 0-100-0mph World Record Holders.

Ben 99 model Megane ile saatte 100 km hızda 4ten 1e takıp 6 metre de duruyorum. ABSli olduğu için bu mesafeler normal.
6 metre ne kadar da iyiymiş, ama sen biraz kötü ölçmüşsün onun 2 metre çıkması lazımdı :) . Formula 1 araçlarının milyon dolarlık ve her yarıştan sonra değiştirilen frenleri bile yaklaşık 2.5 saniyede duruyor, yaklaşık 20 metre.

6 metre ne kadar da iyiymiş, ama sen biraz kötü ölçmüşsün onun 2 metre çıkması lazımdı :) . Formula 1 araçlarının milyon dolarlık ve her yarıştan sonra değiştirilen frenleri bile yaklaşık 2.5 saniyede duruyor, yaklaşık 20 metre.
Formula 1 araçları 1. viteste tam bilmiyorum ama 100 km/h üstü görüyorlardır diye düşünüyorum. Yani fren yaparken vites küçültmedikleri için uzun sürüyor. Ben direk 4den 1e çekiyorum.

Formula 1 araçları 1. viteste tam bilmiyorum ama 100 km/h üstü görüyorlardır diye düşünüyorum. Yani fren yaparken vites küçültmedikleri için uzun sürüyor. Ben direk 4den 1e çekiyorum.
Tabi sizin vites küçültme önerinizi Formula yarışçılarına da söyleyelim, profesyonel yarışçılar vites düşürmenin uzay gemisi freni etkisi yaptığını bilmemeleri normaldir sanırım.

Geri
Yukarı