Aniden Ekran Kararması Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

malicagan

Hectopat
Bazen herhangi bir nedenden dolayı bilgisayar başından ayrılıp, klavye ve fare bir süre hareketsiz kalınca ekranım kararıyor. Kasa üstündeki tüm fanlar son hızda çalışıyor. HDD ışığı yanıp sönüyor. Ben reset ya da power düğmesine basana kadar o şekilde devam ediyor.

İşletim sistemim, antivirüs programım ve sürücülerim güncel.

Bazen yasal olmayan yerlerde geziyorum. Kripto para virüslerinden şüphelendim.
Stuxnet falan benim bilgisayarıma uğramaz diye düşündüm.
750 watt PSU var. Güç mü yetersiz geliyor?
Yoksa driver sorunu mu?
BIOS ayarları ile ilgili birşey mi?
Çözemedim.

Kullandığım sistem;

Microsoft Windows 8.1 Industry Pro (x64)
Intel Core i7 4790
Asus Z97-Pro Gamer
2x4 Kingston HyperX Savage
Evga GTX 760

Son düzenleyen: Moderatör:
Denetim Masası>Donanım ve Ses>Güç Seçenekleri>Plan Ayarlarını Düzenle sekmesine gelin. Ekranı kapat ve Bilgisayarı uyku moduna geçir seçeneklerinde belirli dakikalar varsa kaldırın. Sorun çözülecektir.

"Ekranı Kapat" süresi 1 saat olarak ayarlıydı. Onu "Hiçbir Zaman" olarak değiştirdim ama sorunun çözüleceğine inanmıyorum. Çünkü yaşadığım durum bazen 5 dk. hareketsizlikte bile oluyor.

Ayrıca bu ayarın sadece ekranı kapatması gerekmez mi? Fanların neden hızlandığına, bilgisayarın klavye ve fareye neden tepkisiz kaldığına açıklık getirmiyor.

"Ekranı kapat" süresi 1 saat olarak ayarlıydı. Onu "hiçbir zaman" olarak değiştirdim ama sorunun çözüleceğine inanmıyorum. Çünkü yaşadığım durum bazen 5 dk. Hareketsizlikte bile oluyor.

Ayrıca bu ayarın sadece ekranı kapatması gerekmez mi? Fanların neden hızlandığına, bilgisayarın klavye ve fareye neden tepkisiz kaldığına açıklık getirmiyor.

Sorunu çözdünüz mü? Bende de aynı sorun var da.

Benim bilgisayarımda da bazen oluyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı