Anime çizgi filmdir

Anime sizce çizgi film midir?

• Evet

Oy: 55 72,4%
  • Hayır

Oy: 21 27,6%

• Oy verenlerin toplamı
    76
Dostum çok boş yapmışsın. Grafik olarak çizgi filme benzemektedir dedim. Madem çizgi film diyorsun. Bence sen cahilsin. Biraz düşün. Bazı animeler +18 dır bazılar ise shounendir.

Ve şunu olmayan aklına sok ki.
Anime Japonya'ya özgü.
Çizgi film globaldir.
Eminim deli gibi anime izliyorsun.

Bir de buradan bak.
Tamam hocam, öyle olsun. Siz öyle deyin ben anime demeye devam edeceğim yani bir şey değişmiyecek. Çizimlerden oluşuyor zaten çizgi film olabilir ama benim demek istediğim şey Türkiye'de ki çizgi film denince akla gelen yapımlar gibi değil onu anlatmaya çalışıyorum.

Aynen öyle. Arkadaşlar anlamıyor.

Anime 2D animasyon tekniği ile yapılır ve her sahne periyot olarak ayrı ayrı çizildiği için ise insanlardaki göz spektrumuna yanılgı yapar ve bu yüzden 3D olarak gözükür. Madem animeciğini izliyorsun, adam akıllı araştır ki insanlar seni cahil yerine koymayasın. Zira, cahilliğin lüzmu yok.
Cevabini bildigin sorulari sorup karsi gorus aldigin zaman neden celalleniyorsun? Anime'nin cizgi film olup olmadigi kimsenin umrunda degil.

Bilimsel olarak sana nesnel bir açıklama yapıyorum ve bunu boş olarak kabul ediyorsun. üstüne üstlük ise çizgi filme benzetme tezi uyguluyorsun. Konu hakkında araştırma yapmadığın bariz belli. Çizgi film olduğunu sadece ben demiyorum. Dünya'nın en büyük objektif ansiklopedisi '' Aslanların familyası Kedigiller'dir. '' dediğinde inanıpta '' Anime bir çizgi filmdir. '' dediğinde bu ansiklopediye inanmıyorsan, kusura bakma ama cahilliğin diz boyu sana aittir.
Tamam. Çizgi film, yani?

Bir cizgi film uzerine bu kadar bilimsellige gittiysen bence psikolojik destek al. Gercekten cizgilerden olusan 24 dakikalik animasyon dizileri izleyenlerin "anime cizgi film degildir" demesi uzerine bilimsel arastirmalar sunmak sanki biraz ne bileyim, delilik?
Milleti kışkırtmaya çalışıyor :D

Tamam hocam, öyle olsun. Siz öyle deyin ben anime demeye devam edicem yani bir şey değişmiyecek. Çizimlerden oluşuyor zaten çizgi film olabilir ama benim demek istediğim şey türkiyede ki çizgi film denince akla gelen yapımlar gibi değil onu anlatmaya çalışıyorum.
Ben de anime derim genel olarak, tabii ki, Türk insanın algısı bakımından farklı şey olabilirler ama aslında neden aynı olduklarını yazdım sana ben, bir sıkıntı yok.
Dostum çok boş yapmışsın. Grafik olarak çizgi filme benzemektedir dedim. Madem çizgi film diyorsun. Bence sen cahilsin. Biraz düşün. Bazı animeler +18 dır bazılar ise shounendir.

Ve şunu olmayan aklına sok ki.
Anime Japonya'ya özgü
Çizgi film globaldir.
Eminim deli gibi anime izliyorsun.
Animelerin Japonya'ya özgü olması bir şey değiştirmemekle birlikte şu an animeyi Japonlarla alakası olmayan insanlar da yapmakta çünkü bu tarzda yapılan çizgi diziler yaygınlaşıyor. Neyse, konumuz bu değil.

Animenin çizgi dizinin bir kolu olması bir şey değiştirmiyor. Çizgi dizi global bir şey. İleride Türk tarzı çizgi diziler de çıkabilir, Alman tarzı da. Japon tarzı olanlara anime diyoruz.

Bu aralar ciddi anlamda Anime'nin çizgi film olmadığına iddia eden arkadaşlar dolu. Kusura bakmayın ama arkadaşlar dünya'nın en büyük özgür ansiklopedisi bile bkz. Vikipedi anime'ye çizgi film diyorsa ve bunun aksini iddia ediyorsanız suç sizdedir.

anime (アニメ, telaffuzu: "Anime"), japon çizim sanatıyla çizilmiş japon çizgi filmi, kendine özgü çizim tekniklerinden oluşur. Anime kelimesi İngilizce'deki animation kelimesinin kısaltılmış halidir.
Çok haklısınız maalesef ve anime izleyen herkes +18 izlemeye bayılıyorlar.

Geri
Yukarı