Anime Listem 3

Death Note için kısmen bu yoruma katılabilirim.

Ama AOT hak ettiği ilgiyi görüyor, gereksiz abartılmadı.
AoT ortalama. Fazla abartılıyor. Attack on Titan neden bu kadar seviliyor? Neden böyle düşündüğümü burada okuyabilirsiniz. Herkesin bu animeye başyapıt demesini garipsiyorum.

Goblin Slayer neden bu listede anlamış değilim. İzledim ve hiçbir yere bağlandığını bile hatırlamıyorum.

Çok fazla anime izleyen birisi değilim ama benim listem şöyle olurdu;
1- Attack on Titan
2- Haikyuu
3- Naruto Shippuden
4- Death Note
5- Love Live
6- Erased
Başka aklıma gelmiyor çünkü çok eskiden izliyordum. Şimdi zevkime uygun anime bulamıyorum :( .

Çok fazla anime izleyen birisi değilim ama benim listem şöyle olurdu;
1- Attack on Titan
2- Haikyuu
3- Naruto Shippuden
4- Death Note
5- Love Live
6- Erased
Başka aklıma gelmiyor çünkü çok eskiden izliyordum. Şimdi zevkime uygun anime bulamıyorum :( .

Kimi no Na wa tavsiye ederim güzel bir anime filmdir. Ayrıca izlemediyseniz çerezlik olarak Charlotte'de öneririm.

Burada
Kategorileri kendi içinde, animelerin yayına başlama tarihine göre eskiden yeniye doğru sıraladım.

Dikkatinizi çekerim sıralamayı animelerin yayın tarihine göre yaptım. Çok seçici olduğum için beğenime göre sıralama yapmak zor olurdu ama en çok sevdiğim birkaç anime şu şekilde diyebilirim;

1. One Punch Man
  2. One Piece
  3. Gintama
  4. Shingeki no Kyojin
  5. Shokugeki no Souma
  6. Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu
  7. Sword Art Online

Bir anime için şu üç unsur temeldir; olay örgüsü, grafik tasarımı ve müzik. Bu unsurlara ek olarak başka küçük unsurlar da vardır. Mesela olay örgüsü idare eder seviyesindeyse, müziği onu iyi seviyesine çıkarır. Grafik tasarımı unusuru da aynı şekilde destekleyici bir unsurdur.

Hala birçok kişi tarafından anlaşılmayan bir söz vardır; "Tarihi olayları o zamanki bilince göre değerlendirilmelidir." Animeler de bu şekilde her biri kendi zamanının değerlerini taşır ve kendi zamanlarındaki değerleri aştıklarında farkları olur. Animeleri bu şekilde daha geniş anlayışla değerlendirmenizi öneririm. Çoğu zaman iyi olan eski animelere başlamaya cesaret edemiyorum çünkü çoğu zaman konusunu ve grafik tasarımını ön planda tutarak vazgeçiyorum ama cesaret edip baktığımda her zaman mutlu oluyorum çünkü animasyonları olmasa da hikayesi, müziği veya fikri beni gerçekten etkiliyor.

Son düzenleme:
DxD'yi 9, Naruto'yu 1. sırada görünce direkt kapattım zaten.

Üzgünüm ama, sıkıcı ve balon Naruto 1. olmayı hak etmiyor. Kendim liste yapsaydım Bunny Girl'ü 1'e koyardım sanırım.

DxD'yi 9, Naruto'yu 1. sırada görünce direkt kapattım zaten.

Üzgünüm ama, sıkıcı ve balon Naruto 1. olmayı hak etmiyor. Kendim liste yapsaydım Bunny Girl'ü 1'e koyardım sanırım.
Bunny Girl'ü izlemiştim çok saçma gelmişti. Filmini izlemediğimden olabilir ama konunun hiçbir yere bağlanmadığını hissetmiştim. Çok ani bitmişti ve 7. bölümden sonra çok sıkıcıydı diye hatırlıyorum.

Bunny Girl'ü izlemiştim çok saçma gelmişti. Filmini izlemediğimden olabilir ama konunun hiçbir yere bağlanmadığını hissetmiştim. Çok ani bitmişti ve 7. bölümden sonra çok sıkıcıydı diye hatırlıyorum.

Filmi animenin devamı niteliğinde, izlemenizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Attack On Titan'ı heryerde görüyorum, gerçekten yazıldığı kadar iyi mi? İzlemeye değer midir?
Fena değil. Ortalama bence. Henüz izlemediysen Code Geass öneririm.

Aksine, 7. Bölümden sonrası heyecanlı. 4. Bölüme kadar hikaye açıklanıyor.
Hocam olaylar patlak verme noktasına gelene kadar o kadar çok sıkılmıştım ki, animenin sonlarına geldiğimde bile sadece bitmesini diliyordum. Filmini izlerim, öneri için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı