Anime önerisi

Mal 500'deki bir anime binlerce insan sevmis ama sana gore 5 para etmez tamam.
Hiç review'lara bakmadığın için popülaritesine göre animeyi güzel falan zannediyorsun. Karakter gelişimi olsun hikayesi olsun 10 üzerinden ancak 5 alır. Zamanında ergenler tarafından sürekli hypelandığı için animeyi Tanrı haline getirdiler bir süre.
Attack of Titan izleyip arkasından Tokyo Ghoul izlersen ancak seviyeni düşürürsün bu kadar basit, ergenler üzerinden popülarite kasmayı hedefleyen bir animeye güzel diyen nadide kişilerdensin.

Hiç Review'lara bakmadığın için popülaritesine göre animeyi güzel falan zannediyorsun. Karakter gelişimi olsun hikayesi olsun 10 üzerinden ancak 5 alır. Zamanında ergenler tarafından sürekli hypelandığı için animeyi tanrı haline getirdiler bir süre.
Attack of titan izleyip arkasından tokyo ghoul izlersen ancak seviyeni düşürürsün bu kadar basit, ergenler üzerinden popülarite kasmayı hedefleyen bir animeye güzel diyen nadide kişilerdensin.

Ergen dedigin insan 25 yasinda ve tum sezonlarıni bitirdim. Adam ana karakteri guclenen bir anime istemis. Karakter gelisimi en fazla olan animelerden birisi izlemeden rewiewle animeye cop diyen bir insansin. Başkalarının dusuncelerine saygi duymayi öğren azcık.

Ergen dedigin insan 25 yasinda ve tum sezonlarıni bitirdim. Adam ana karakteri guclenen bir anime istemis. Karakter gelisimi en fazla olan animelerden birisi izlemeden rewiewle animeye cop diyen bir insansin. Başkalarının dusuncelerine saygi duymayi öğren azcık.
Düşüncelere saygı duymak değil animenin genel review'larına bakarsan anlarsın, kaç yaşında olduğun fark etmiyor, bu animenin hedef kitlesinin ergenler olduğunu değiştirmiyor. Kaç tane anime izledin bilmiyorum ama tipik shounen özelliklerini bile çok klişe ve berbat kullanıyor anime.
Shounen mi istiyorsun?
-Naruto/Naruto:Shippuuden
-One Piece
-Dragon Ball
-Bleach
Bunlar en çok satan shounen seriler.
Ek olarak;
-Hunter x Hunter
-Attack on Titan
-Jujutsu Kaisen
-Demon Slayer

Gibi daha yeni animeler de var. Bunların arasına Tokyo Ghoul giremez mesela, bir seriyi sevip sevmemek subjektif bir durum olsa da animeye objektif yorumlar getirmek gerekiyor. Yoksa en berbat animeyi bile sevebilirsin.
Tokyo Ghoul ve :re berbat birer adaptasyonlardır, bunu sadece ben değil izleyen kitlenin büyük bir çoğunluğu söylüyor, bana inanmıyorsan kendin bak, mangasını okudun mu hiç?

Düşüncelere saygı duymak değil animenin genel review'larına bakarsan anlarsın, kaç yaşında olduğun fark etmiyor, bu animenin hedef kitlesinin ergenler olduğunu değiştirmiyor. Kaç tane anime izledin bilmiyorum ama tipik shounen özelliklerini bile çok klişe ve berbat kullanıyor anime.
Shounen mi istiyorsun?
-Naruto/Naruto:Shippuuden.
-One piece.
-Dragon ball.
-Bleach.
Bunlar en çok satan shounen seriler.
Ek olarak;
-Hunter X hunter.
-Attack on titan.
-Jujutsu kaisen.
-Demon slayer.

Gibi daha yeni animeler de var. Bunların arasına tokyo ghoul giremez mesela, bir seriyi sevip sevmemek subjektif bir durum olsa da animeye objektif yorumlar getirmek gerekiyor. Yoksa en berbat animeyi bile sevebilirsin.
Tokyo ghoul ve: Re berbat birer adaptasyonlardır, bunu sadece ben değil izleyen kitlenin büyük birçoğunluğu söylüyor, bana inanmıyorsan kendin bak, mangasını okudun mu hiç?

Tokyo ghoul: Reden bahsederek baslamadim. Direk tokyo ghoul dedim ve ilk iki sezonu çok güzel. Yillardir anime izliyorum ve yukarıda soyledigin birçok animeyi izledim. Soyledigin yeni animelerin hiçbirinden geri kalir bir yani yok. Cizimleride gayet guzel hatta yukarıda bahsettiklerinin hepsinden guzel ben OLED TV'de Blue ray izledim belki etkisi vardir ama hikaye olarak da ilk iki sezonu guzel. Surasi var animenin 3. sezonu biraz karışık cogu ergen anlamadigi için mangasindan bir haber olduklari için reviewleri kötü. Ama bu animenin ilk iki sezonun ve renin ikinci sezonunun kotu oldugu anlamina gelmiyor sadece 3. sezon biraz sikintili oda konularin zaman asimindan oturu. Yani reviewe bakarak animeye kotu denilmez bunun subjektiflikle alakasi yok. Ayrica daha yazdığın animelerin ya sonlari yok bitmemis seriler ya da hunter X hunter gibi havada kalmis sonu. Bu ilerledikce batirmicaklari anlamina gelmiyor. Tokyo ghoul sonu en guzel biten animeydi benim için adam akilli bağladılar.

Geri
Yukarı