Animeler neden bu kadar seviliyor?

Ayrıca, çocuk işi demek aşırı saçma.
Çocuk işi olsun? En azından benim izlediğim animeler genelde çok büyük yaşlara hitap etmiyor yani. Ama iyi vakit geçirdiğim sürece bunun bir önemi var mı?

Bende öyle bir sorun var işte film,video ne izlersem izleyeyim sadece izlemek için, hızlı vakit geçirmek için izliyorum hiçbir filmde gülmüyorum, korkmuyorum, üzülmüyorum.Sadece vakit geçiriyorum izliyorum.
Bu dediğin malesef seri tüketicilikte olan bir sorun. Ben bunu engellemek için hiçbir kitabı tek oturmada bitirmem. Hiçbir animenin bütün sezonunu tek oturmada bitirmem. Burada eğleniyoruz yani. Bir yarış yada yetişmen gereken bir atlı kovalamacası değil yani bu. Her hikayaye ve karakteri yakından tanımak istiyorum. Skyrim'deki karakterlerin %90'ını ve hatta Elder Scrolls hikayesini, Nirn ve tanrıları, Daedraların bazılarının nasıl yanlış anlaşıldığı gibi bir sürü materyali okumak ve bilmek istiyorum. Çünkü bu eğlenceyi artırıyor.
Anime çizgi filmdir?
Yes :D

Bana göre bazı animler çok duygusal (mantıklı bir duygusallık) ya da suratında istemsizce oluşan tebessümlere sebep oluyor. Bir de madem anime konusu açıldı çizgi film mi değil mi konusuna değinmeden olmaz evet anime çizgi filmdir (teknik açıdan) ama çocuk kanallarında çıkanlar gibi değildir televizyonda çıkan dizilerin daha mantıklı ve çizilerek yapılmış versiyonu olarak tanımlanabilir.
Şahsen Fate serisi yüzünden misal zaten olan mitoloji merakım daha da artmıştı. Bu yüzden bazı mitleri araştırmıştım. Geçen olduğumuz İngiliz Edebiyatı dersi sınavımızda Arthurian efsane ile ilgili bir soru çıkmıştı. Ben bunu daha önce araştırdığım için sınıfta soruyu doğru bilen sayılı kişiden biri oldum. Diğerleri ya Google ile yada atarak doğru bildiler ;)

Çocuk işi olsun? En azından benim izlediğim animeler genelde çok büyük yaşlara hitap etmiyor yani. Ama iyi vakit geçirdiğim sürece bunun bir önemi var mı?

Bu dediğin malesef seri tüketicilikte olan bir sorun. Ben bunu engellemek için hiçbir kitabı tek oturmada bitirmem. Hiçbir animenin bütün sezonunu tek oturmada bitirmem. Burada eğleniyoruz yani. Bir yarış yada yetişmen gereken bir atlı kovalamacası değil yani bu. Her hikayaye ve karakteri yakından tanımak istiyorum. Skyrim'deki karakterlerin %90'ını ve hatta Elder Scrolls hikayesini, Nirn ve tanrıları, Daedraların bazılarının nasıl yanlış anlaşıldığı gibi bir sürü materyali okumak ve bilmek istiyorum. Çünkü bu eğlenceyi artırıyor.

Yes :D
Eğlendiğin sürece önemi yok zaten. Benimde eğlendiğim animeler oldu. Ruh haline göre değişiyor bence.
Ama animeyi instagramdan azıcık görmüş birisi gelipte bana anime çizgi filmdir eğeğeğe veya çocuk çoluk işidir falan demesin.

Şahsen fate serisi yüzünden misal zaten olan mitoloji merakım daha da artmıştı. Bu yüzden bazı mitleri araştırmıştım. Geçen olduğumuz İngiliz edebiyatı dersi sınavımızda arthurian efsane ile ilgili bir soru çıkmıştı. Ben bunu daha önce araştırdığım için sınıfta soruyu doğru bilen sayılı kişiden biri oldum. Diğerleri ya Google ile ya da atarak doğru bildiler ;)

Biliyordum, tüm bu şeylerin işe yaramaz ve boş işler olmadığını biliyordum.

Neden izleniyor, ya da niye izleniyor sorusu için cevap veremeyeceğim.
Çünkü bilmiyorum.
Ama bunu biliyorum,

anime teknik olarak çizgi filmdir.

Bu söz daha ne izlediğini bilmeyen anime fanları tarafından hiç sevilmiyor.
Genelde cahil bir anime fanın dediği şey.
Çizgi film gibi çocuk işi değil.
Hayır, çizgi Film'de çocuk işi değil, anime de.
İsteyen istediğini izler.
Çocuk çizgi filmi diye bir kategori bile var günümüz dünyasında.

Geri
Yukarı