Ankara'da neden çok siyahi insanlar var?

Fırat özen

Hectopat
Bugün Kızılay'a gezmeye gitmek istedim her yerde siyahi kardeşlerimiz var. Araplarla birleşince sanki ben Türkiye'den gelen turist gibi hissettim kendimi. Eskiden bu şekilde değildi, ırksal dağılımın dengeli olması lazım değil mi? 2. sınıf vatandaş mı olduk?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün Kızılay'a gezmeye gitmek istedim her yerde siyahi kardeşlerimiz var. Araplarla birleşince sanki ben Türkiye'den gelen turist gibi hissettim kendimi. Eskiden bu şekilde değildi, ırksal dağılımın dengeli olması lazım değil mi? 2. sınıf vatandaş mı olduk?
Öncelikle şunu bir düzeltelim, Arap değil Afrikalı.

Yahu şimdi Avrupalı bir insan topluluğu veya Beyaz tenli bir Türk topluluğu siyahilerin yoğun olduğu bir bölgeye gidince oradaki insanlar 2. sınıf vatandaş mı olacak ne alaka? Ayrıca tavrınız ırkçı siyahileri kötü görmektir bu aranızda hiçbir fark yok, ha siyah ha beyaz bu sizin sınıfınızı belirlemez.

Yahu şimdi Avrupa'lı bir insan topluluğu veya Beyaz tenli bir Türk topluluğu siyahilerin yoğun olduğu bir bölgeye gidince oradaki insanlar 2. sınıf vatandaş mı olacak ne alaka? Ayrıca tavrınız ırkçı siyahileri kötü görmektir bu aranızda hiçbir fark yok, ha siyah ha beyaz bu sizin sınıfınızı belirlemez.

Ben ırkçı değilim hocam düzensizlikten bahsediyorum. İyi o zaman Türkiye texas olsun?

Ben ırkçı değilim hocam düzensizlikten bahsediyorum. İyi o zaman Türkiye texas olsun?
Ne yapabiliriz? Düzenle bir alakası yok hocam adamlar gelmek istiyorsa gezmek istiyor ise hele ki Amerika gibi paralarının değerli olduğu bir ülkeden geliyor ise zaten burada rahat rahat geziyorlar paraları 9 a 10 a katlanıyor kimseye dur diyemeyiz ki?

Kozmopolit bir şehir ve her yıl büyük üniversitelerimize yığınla yabancı öğrenci alımı oluyor yurtdışından, çok doğal.

Arap değil Afrika'lı sözü saçma bu arada Kuzey Afrika'nın %70'i Arapça konuşur, kendilerini Arap sayar.

Geri
Yukarı