İnsanlar neden çok düşüncesiz?

İnsanlar düşüncesiz değil siz hayal dünyasında yaşıyorsunuz. Ben onlara iyi davranıyorum onlar da bana iyi davransınlar, kızlara nazik davranıyorum beni beğensinler, diğerlerini düşündüğüm gibi beni düşünsünler bunlar hikaye. İnsan dediğin canlı ilkel dürtüleri olan, içgüdüleri ile davranan, hormonlarının etkisinden kolay kolay çıkamayan oldukça basit bir memelidir.

Dünya hassas kalpler için cehennem, önemli olan iç güzelliği vesaire bunlar ezik insanların söylediği şeylerdir. Senin başka insanlara iyi ve düşünceli olmandan başka verebilecek bir şeyin yoksa, o saydam bariyeri aşamazsın. İnsanların genelde morali bozuk olduğu zamanlarda kullanılacak bir nevi oyuncaktan farksız olursun. Sırf bu nedenle genelde bu tiplerle normalde sık vakit geçirilmek istenmez veya ciddiye alınmazlar çünkü eğlenceli değillerdir ve verebilecekleri şeyler azdır.

Zengin, agresif, güzel görünen vb. bu özellikler her zaman ilgi çekicidir ve insanların çoğu ilkel duygularını dürter bundan kaçamazsın. Zengin ve düşünceli misin? Ne güzel. Henry Cavill'in ikizi gibi olup hem de düşünceli misin? O da güzel. Hem agresif, korkutucu yönü hem de düşünceli yönü olan biri misin? O da güzel. Çünkü bir tarafın karşıdaki o ilkel dürtüleri harekete geçiriyor gördüğün gibi. Herkeste bu etki olmaz ama genelde böyledir bu nedenle de bazı şeyleri karşılayamıyorsan çoğunluğun içinde en çok kullanılan sen olursun.

@kino, artık ne derseniz. Bilemiyorum ama çok geliştim. Yaptığım yanlışlar beni çok geliştirdi, yanlış yapmaktan korkmayın. Hatalarınızdan ders çıkartın, insanları doğrular geliştirmez. Yaptıkları yanlışlar geliştirir.

Nazik, iyi davranınca karşı taraf ezmeye doyamıyor.
Özellikle iş hayatında ve bir ilişki bittikten sonra nasıl yönlendirildiğinizi fark ediyorsunuz.

Bu saatten sonra tepsi ile gezmek lazım, birisi seni sinirlendirdi mi? Şakk! Vur tepsiyi suratına.

İnsan dediğin canlı ilkel dürtüleri olan, içgüdüleri ile davranan, hormonlarının etkisinden kolay kolay çıkamayan oldukça basit bir memelidir.
Buna katılmıyorum. İnsan kağıt üzerinde basit gibi görünse de aslında çok karmaşık bir varlıktır. Onu hayvanlardan ayıran özellik de budur.

Bir hayvan niye çiftleşir? Tabii ki üremek ve soyunu devam ettirmek için. Bu yüzden aşk denen şey hayvanlarda yoktur. Ama insanların çiftleşme nedenleri sadece üremek değildir. Zevk için bile cinsel ilişkiye girebilir insan.

Yani demem o ki insanın davranışları altında birçok neden olabilir ama bu hayvanlarda yoktur. Onların davranışlarının tek nedeni vardır. Yani insan basit bir memeli olarak tanımlanmamalıdır.

Evet maalesef öyle hocam. Hani yapılan iyilikler geri hatırlatılmaz, ama kişi kendisine yapılanları da unutmamalı beence🙂

Evrende var olan zıtlıkların bir örneğinden olduğu için. İyi ve kötülüğün gereksinimininden dolayı. Kötülük olmasaydı iyilik anlamsız olacaktı, iyilik olmasaydı kötülük anlamsız olacaktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı