Ankastreden Modeme Kablo Çekmek nasıl olur?

Tesisat binanın içine dağılıyorsa ekstra kablo çekmeye gerek yok. Doğrudan ankastre içinde evinize giden kabloya hizmetin bağlantısı yapılır ve böylece bağlantı kurabilirsiniz. Bina dışından kablo çekmenizi gerektirecek bir durum yok. Adamlar uğraşmayın diye evinizin içine kadar zaten tesisatı getirmiş.

Binanın içinden yani duvar içinden olmaz sanırım, direkt dışarıdan olacak. Bana ISS firması iç tesisatınızı yenileyin demişti sizin söylediğiniz ile aynı şey mi oluyor mesela bu?

Eğer apartman içerisindeki duvarları kırarak içeriden kabloyu yürütmek mümkün değilse, ki pek mantıklı bir hamle olmaz, evet apartman içerisinde duvarın dışarısından evinize kablo çekilecek.

Ve evet ISS'nin söylediği şeyi karşılamış olursunuz.

Tam olarak nasıl bir sorun yaşıyorsunuz bilemiyorum ancak tavsiyem, yeni kablo çekilmeden önce, çağıracağınız elektrikçiye bina içi tesisatınızı kontrol ettirin. Eğer iç tesisatta sorun yoksa, boş yere kablo çektirmeyin.

Edit: Çoğu durumda ISS, sorunu baştan savmak için klasik olarak bina içi tesisata çamur atar. Duvarın içerisindeki bir kabloda, çoğu zaman çok uzun yıllar bir problem yaşanmaz.

@Silinen üye Şimdi şöyle bir durum var; Bina içindeki kablolar eskidiği için ISS bunu tavsiye etmiş olabilir. Normalde evinizin içinde bulunan Ethernet prizine bağlantı aktarmak amacıyla ankastre üzerinden kablo bağlanır. Yani apartmanın içinden ekstra kablo çekmeye gerek yok ki zaten bunu yapmayın diye binanın içine hazır tesisat döşenmiş.

Kablolar arızalı değilse siz bile doğru kabloları bağladığınız anda internet'e erişim sağlayabilirsiniz.

ss.jpg

Ayrıca ISS firması bu şekilde bir mesaj attı.

67089627_2300945986838702_5540586482755960832_n.jpg

Modeminize maximum bant genişliği 17 mbps olarak geliyor. Size tanımlanan maximum indirme hızı da 15,8 mbps. Yani sizin hız düşüşünün sebebi bina içi tesisat falan değil. Bildiğiniz santralden kısıtlamışlar.

Eğer öyle bir şey var ise tüketici mahkemesine başvururum. Benim paketim şu an 50mbps olan tarife. Zaten altyapımın aldığı maksimum hız bu şekilde.

Eki Görüntüle 417571

Bu pek işe yaramaz maalesef. ISS'ler bu konunun açığını çok güzel kullanıyorlar. Tarifeniz "70 Mbps'e kadar" şeklinde olduğu için, alt yapı izin vermiyor diyerek işin içinden sıyrılıyorlar. 1 Mbps de 69 Mbps de olabilir yani.

Tavsiyem çağrı merkezlerini arayın ve hat değerlerinizi kontol etmelerini ve güncellemelerini isteyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı