Anket: İnternet Hızı, Servis Sağlayıcı, Fiyat ve Memnuniyet Notu

1-Türk Telekom.
2- 16 Nisan 2019'dan beri.
3- 4 Mbps 40 GB AKN 40 TL. Altyapı bu kadar desteklediği için kullanıyorum.
4- Sorun yaşamadım.
5- Dedikleri hızı veriyorlar ama altyapı çok kötü ondan dolayı 1 verebilirim.
6- Kesinlikle tavsiye etmem.

Türknet kullanıyorum. 2 yıl oldu. İlk yılımda gayet memnundum. 14mpbs İnternet kullanıyordum. Sonra taşındım. Şuan yaklaşık 7 aydır 4-5mbit internet kullanıyorum. Sorun Türknetten kaynaklı değil gerçi. Oturduğum mahallenin altyapısı ile ilgili. Hangi servis sağlayıcısını arasam Max 8 verebileceklerini söylediler. Hal böyle olunca değiştirmedim kullanıyorum. Türknetten memnunum ama altyapıdan değil. Bu arada pahalı olduğunu söylemişsiniz ama bence uygun. Çünkü tahahhüt yok. O 45-55 TL'lik veren firmalar en az 2 yıl tahahhüt yapıyor. 2 ay içinde askere gidicem büyük ihtimalle mesela bedavadan iptal ettiricem. Başka iss olsaydı kim bilir kaç para ceza ödeyecektim.

• Vodafone kullanıyorum.
  • 2017 Mayıs ayından beri.
  • Şu anda 150 TL ödüyorum ama 2018 Kasım ayında AKK kalkmaz, en iyisi ek kota alıp sözleşme uzatayım deme aptallığı yapmasaydım 100 TL ödüyor olacaktım. Fiyatını hak ettiğini düşünüyorum çünkü 202/19 Mbps (gerçek test verisi) kullanıyorum bu fiyata.
  • 3 yılda birkaç defa kısa süreli kopma yaşadım ama en uzunu 2 saatti.
  • Hizmetle ilgili bir sorunum olmadı, sadece 1 defa hızımı 100 Mbps'ye düşürdüler, aradım ve hızımı tekrar yükselttim. Herhalde paket değişim döneminde en yüksek 100 Mbps verdikleri için benimki de arada kaynamıştı. Tek sorunum müşteri temsilcisine ulaşması zor. Hizmet olarak müşteri temsilcisine ulaşma zorluğundan dolayı 9 veriyorum.
  • İzmir/Konak için tavsiye ederim. Farklı bölgelerdeki hizmetleri nasıldır bilmiyorum. Bu bölgedeki fiber altyapısını Vodafone yaptığı için hat sahibi olarak tercih ettim. Şimdilik pişman değilim.

Download hızım: 35 Mbit.
Upload hızım: 3 Mbps.
Fiyatı: 66₺/Ay
Taahhüt: Yok
Servis sağlayıcım: Netspeed

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 9
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 9

Download hızım: 50Mbps
Upload hızım: 4Mbps (Virüs dolayısıyla 8Mbps yükseltildi.
Paketim: Hipernet limitsiz 50Mbps
Fiyatı: Ayda 110
Taahhüt: 24 ay
Servis sağlayıcım: Türk Telekom

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 9
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 7

1591112186206.png

Download hızım: 35 Mbps
Upload hızım: 6 Mbps
Paketim: Speedmax Avantaj 35 Mbps limitsiz
Fiyatı: Ayda 76 TL
Servis Sağlayıcım: NetSpeed

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 10
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 10

Download hızım: 35 Mbps
Upload hızım: 6 Mbps
Paketim: 35 MB'e kadar limitsiz - taahhütsüz- (VAE) + sabit telefon hizmeti
Fiyatı: Ayda 75, 99
Servis sağlayıcım: Türk.net

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 10
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 4

Not: Fiyat memnuniyetim düşük çünkü 1 Temmuz 2020'den itibaren fiyat 88 TL olarak güncellenecek.

a.png

Geri
Yukarı