Anket: İnternet Hızı, Servis Sağlayıcı, Fiyat ve Memnuniyet Notu

Download hızı: 14.45 mbps
Upload hızı : 2.08 mbps
Paketim: 24 ay tivibu + sınırsız 16 mbps Vdsl+2
Fiyat : Ayda 75 tl
Tahattüt: 24 ay
Servis sağlayıcı: Türk Telekom

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 7

Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 9

Download hızım: 35 Mbps.
Upload hızım: 4 Mbps.
Paketim: Tam adını hatırlayamadım ama ...35 diye biliyorum.
Fiyatı: Ayda 85 TL.
Taahhüt: Yok.
Servis sağlayıcım: Türk.net firması.

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 8.
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 8.

Ping sorunum olmasa kaliteye 10 verirdim ama bazen gerçekten çok fırlıyor ping değerleri en düşükte 25MS oluyor bu sebeple 2 puan kırdım.

Arkadaşlar kullandığınız paket üzerinde hız alıyorsunuz. Bu fark neden kaynaklanıyor. Hele ki vodafone olanın indirme hızı olması gerekenin neredeyse 2 katı :)

Download hızım: 100+ Mbps
Upload hızım: 9.5 Mbps
Paketim:FiBER100
Fiyatı: Ayda 99tl(Paket)+ 15tl(Fiber Modem Kullanım Bedeli)
Taahhüt: yok
Servis sağlayıcım: Millenicom

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 9
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 9

Download hızım: 186 Mbps
Upload hızım: 5.87 Mbps
Paketim: Evde 99+
Fiyatı: Ayda 99 TL
Taahhüt: 24 ay
Servis sağlayıcım: Vodafone

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 7 çünkü ping değerlerim diye ISS'lere göre fazla.
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 10.
Eki Görüntüle 650079

Arkadaşlar kullandığınız paket üzerinde hız alıyorsunuz. Bu fark neden kaynaklanıyor. Hele ki vodafone olanın indirme hızı olması gerekenin neredeyse 2 katı :)
Bilemiyorum. 100bit'lik sinyal alıyorsun bağlatabilirsin dediler ama muhtemelen gelen sinyal 100mbitten fazla. 105mbit ile 150mbit arasında dalgalanıyor benimki. 100mbit üzeri olduğu için üzümünü ye bağını sorma diyorum çok fazla kurcalamıyorum.

Bilemiyorum. 100bit'lik sinyal alıyorsun bağlatabilirsin dediler ama muhtemelen gelen sinyal 100mbitten fazla. 105mbit ile 150mbit arasında dalgalanıyor benimki. 100mbit üzeri olduğu için üzümünü ye bağını sorma diyorum çok fazla kurcalamıyorum.

Bu gece bir hız testi yapayım dedim. 81 Mbps indirme ve 4.8 mbps olan yükleme hızım. 92 Mbps ve 7.6 Mbps ye yükselmiş :) Sanırım hattın kalitesine göre ince ayar çekmişler. Valla harikaymış :)

111.jpg

Bu gece bir hız testi yapayım dedim. 81 Mbps indirme ve 4.8 mbps olan yükleme hızım. 92 Mbps ve 7.6 Mbps ye yükselmiş :) Sanırım hattın kalitesine göre ince ayar çekmişler. Valla harikaymış :)

Eki Görüntüle 650756
İyimiş. Burada bir değişiklik yok. Zaten normalin üstünde alıyoruz daha fazlasını beklemek ayıp olur. Bu gece Turknet upload hızlarını 8mbps'ye yükseltmiş. Belki Millenicomda birşeyler yapmıştır sizin taraflarda.

İyimiş. Burada bir değişiklik yok. Zaten normalin üstünde alıyoruz daha fazlasını beklemek ayıp olur. Bu gece Turknet upload hızlarını 8mbps'ye yükseltmiş. Belki Millenicomda birşeyler yapmıştır sizin taraflarda.

Rakipler yapmışsa milleni de boş durmamış anlaşılan. Rekabet işte. Güzel olmuş daha da arttırsınlar :D

Download hızım: 32 Mbps
Upload hızım: 9 Mbps
Paketim:
Fiyatı: Ayda 85 TL
Taahhüt: Yok
Servis sağlayıcım: Türknet

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 9
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 8

Aslında 4 ay önce bağlattık. ama 2 ay kullandıktan sonra bağlantı kesildi. Her türlü yöntemi denedik ama düzelmedi. Binaya bakıldı kablolarda sıkıntı yok, modemde sıkıntı yok, portta sıkıntı yok hatta servis geldi 3-4 defa olmadı daha sonra kapattırdık. bundan 2 hafta önce tekrardan bağlattırdık. sorun olmuştu dedik düzeltmişler. gayet memnunum.

Download hızım: 20-22 Mbps.
Upload hızım: 3-5 Mbps.
Paketim: D-Smart + 24Mbps sınırsız.
Fiyatı: Ayda 110 TL.
Taahhüt: 24 ay.
Servis sağlayıcım: D-Smart.

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 8.
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 8.

2 Puanı 24 Mbps yerine 20-22 Mbps internet vermesinden kırdım ama Türk Telekom'dan geçtim onun üzerine iyi geldi. 16 Mbps pakette 4Mbps veriyordu Telekom ile konuştuk çözün dedik aradık ettik 1 hafta dolandık, dayanamadık iptal etik. Tavsiye üzerine D-Smart'a geçtim.

Download hızım: 100 Mbps
Upload hızım: 4.96 Mbps
Paketim: 100 Mbps sınırsız
Fiyatı: Ayda 99.90 TL
Taahhüt: Yok...
Servis sağlayıcım: Millenicom Firması

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 10
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 10

Kullandığıma fevkalade memnunum, yalnızca geçiş sürecinde TTNET onaylaması gereken belgeleri geciktirdiği için geçiş sürecim biraz sancılı oldu. Şu an yavaşlama, kesilme gibi sorunlarla da karşılaşmadım.
Nasıl 100 TL sitelerinde 105 yazıyor bir de "fiber modem kiralama bedeli" 15 TL. Bana niye 120 geliyor?

Geri
Yukarı