Anket: İnternet Hızı, Servis Sağlayıcı, Fiyat ve Memnuniyet Notu

@183206 Muğla değil, İzmir'in ilçesi. 3 blok ötesi ana cadde, bir tarafı ADSL diğer tarafı VDSL.
2060 sistemle bu kadar kötü internet kullanıyor olmanız üzücü, 120 TL ödüyor olmanız daha da üzücü. Gerçi bizim burada fiber var, bizimkiler gitmişler 24 Mbps internet bağlatmışlar.
Hem de 100 Mbps fiyatına...
1631260898934.png

Yeni internetimiz, Türk Telekom. 131 TL.

Son düzenleme:
Download hızım: 4,5
Upload hızım: 0,66
Paketim: 16 Mbps'ye kadar limitsiz
Fiyatı: Ayda: 85 TL
Taahhüt: 24 ay
Servis sağlayıcım: Millenicom

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 3
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 6

Download hızım: 35 Mbps.
Upload hızım: 5.7 Mbps.
Ping: 3.
Paketim: 35 Mbps sınırsız TurkNet.
Fiyatı: 95 TL.
Taahhüt: Yok.
Servis sağlayıcım: TurkNet.

Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 9.5
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 7

Download hızım: 102 Mbps
Upload hızım: 9 Mbps
Paketim: Özgür iletişim 100 MBPS paketi
Fiyatı: Ayda 99.90 TL
Taahhüt: Yok
Servis sağlayıcım: TurkNet Firması

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 10
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 10

Download hızım: 20.93 Mbps
Upload hızım: 4.24 Mbps
Paketim: 24 Mbps
Fiyatı: 115 TL
Taahhüt: 12 ay
Servis sağlayıcım: Türk Telekom

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 1
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 1

Download hızım: 7.35 Mbps
Upload hızım: 3.35 Mbps
Paketim: Tam olarak bilmiyorum.
Fiyatı: Ayda 80-100 TL
Taahhüt: 24 ay.
Servis sağlayıcım: Türk Telekom

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 6
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 7

Download hızım: 125 Mbps
Upload hızım: 36 Mbps
Paketim: Özgür İletişim Fiber 100
Fiyatı: Ayda 100 TL
Servis sağlayıcım: Türknet

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 9
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 10

Ben yaklaşık 6 aydır sıkıntı yaşamadım ancak müşteri hizmetlerine kötü diyorlar.

Evde şu an üç adet aktif bağlantı var;

1.Vodafone(100Mbps/10Mbps paket)

Download hızım: 110~mbps(kullandığım süre boyunca paket hızımın üzerinde bir hız aldım.)
Upload hızım: 10 Mbps.
Paketim: Çok fazla değişiklik oldu en son neye geçtim hatırlamıyorum.
Fiyat: İlk 5 ay 25 TL, sonraki 7 ay 75 TL olan bir paket kullanıyordum ancak önceki operatörden geçiş cezasını karşıladıkları için yıl boyunca birkaç kere fatura ödedim sadece.
Taahhüt: 12 ay.

Kalite memnuniyetim: 3/10 (berbat bir müşteri hizmetleri ve teknik ekipleri var.)
Fiyat memnuniyetim: 8/10

- Vodafone müşteri hizmetlerini, Online servislerini ve upload hızlarını biraz iyileştirirse tercih edilebilir olabilir.

2.Superonline(200Mbps/10Mbps paket)

Download hızım: 195Mbps.
Upload hızım: 10 Mbps.
Paketim: 200 Mbps hız şenliği kampanyası.
Fiyat: 140 TL(12 ay taahhütle alırsanız 150TL)
Taahhüt: 24 ay.

Kalite memnuniyetim: 1/10
Fiyat memnuniyetim: 1/10

- Bu hafta bunu kapatacağım, kesinlikle bulaşmayın. İş satış kısmına gelince çok iyi, gerisi çok karışık, geçen sene Superonline müşteri hizmetlerinin yanlış bilgilendirmeleri yüzünden az kalsın ödemem gerekenden çok daha yüksek miktarlarda fatura çıkartacaklardı, itiraz edince kontrol edip düzelttiler ama asla tavsiye etmem.

3.TurkNet(100Mbps/8Mbps)

Download hızım: 85-90Mbps
Upload hızım: 8 Mbps.
Paketim: Özgür iletişim fiber 100(telefon aboneliği yok.)
Fiyat: 100 TL.

Kalite memnuniyetim: 5/10
Fiyat memnuniyetim: 7/10

- TurkNet'e gelirsek işler biraz değişiyor, Superonline ve Vodafone, Superonline altyapısından hizmet veriyor ve eve kadar fiber var, hatta fiber kablo şu an masanın arkasından geçiyor :) ancak TurkNet, Telekom altyapısından fiber hizmet veriyor ve bu eve kadar değil, binaya kadar geliyor.

- İşin daha kötü kısmı ise kuruluma gelen Telekom ekibi bilgisayarın olduğu(masaüstü) odada kablo sıkıntılı diyerek diğer odaya kurdu modemi ve bu tarafa takamıyorum kablo sorunundan dolayı, yani Wi-Fi ile bağlanmam gerekiyor(neyse ki 5GHz kablosuz alıcı almıştım daha önceden) ve bu da bir hız kaybı yaşatıyor doğal olarak.

Evet, biraz uzun oldu ancak kullandığım operatörlere dair umarım bilgi verir ve seçim yapmak isteyenlere faydalı olur, bu arada Ankara'da kullanıyorum bunu yani ilden ile değişiklik gösterebiliyor, siz buraya göre değerlendirin.

Vodafone ve Superonline iki hafta içerisinde kapanmış olacak, müşteri hizmetleri haricinde genel olarak en beğendiğim hizmeti Vodafone sunmuş olsa da TurkNet'in taahhüt olayı gibi konulardan dolayı TurkNet ile devam etmeye karar verdim. Yaşadığım bölgede GigaFiber yok maalesef(kalabalık bir site olduğu halde yöneticimiz başvuru yapmama ısrarı ve bunu söylediğimde Superonline var herkes onu kullanıyor vs. gibi şeyler söylemesi aklıma "acaba Superonline bayisi mi var?" sorusunu getirmiyor değil.) Eğer gelirse GigaFiber'e kesinlikle geçeceğim ama bakalım ne zaman gelecek.

Download hızım: 100 Mbps (7-12 arası 25 Mbps)
Upload hızım: 5 Mbps
Paketim:
Fiyatı: Ayda Yaklaşık 136 lira (Tüm paketleri açık TV hizmeti ile birlikte)
Taahhüt: 12 ay, Yok vb...
Servis sağlayıcım: Türksat Kablonet

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 9
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 9

Düzenleme: Kontrol ettim de taahhüt'üm 12 aymış.

Yeni konular

Geri
Yukarı