Anket: İnternet Hızı, Servis Sağlayıcı, Fiyat ve Memnuniyet Notu

Download hızım: 950 Mbps
Upload hızım: 950 Mbps
Paketim: Turk.net Gigafiber
Fiyatı: Ayda 100 TL
Taahhüt: Yok
Servis sağlayıcım: Turk.net

Kalite memnuniyetim: 10 Üzerinden 10
Fiyat memnuniyetim: 10 Üzerinden 10

Önceden 100mbps kullanıyordum, arayıp 1gbps olan pakete geçmek istediğimi söyledim ertesi gün gelip kurulumu yaptılar. İşlem gayet hızlıydı. Tek sıkıntım verdikleri modem ile kablosuz en fazla 500-600 mbps görebiliyorum. @AsK3R Eski Edirne Asfaltına yakın misin dostum?

Paketim: Turk.net Gigafiber

Önceden 100mbps kullanıyordum, arayıp 1gbps olan pakete geçmek istediğimi söyledim ertesi gün gelip kurulumu yaptılar. İşlem gayet hızlıydı. Tek sıkıntım verdikleri modem ile kablosuz en fazla 500-600 mbps görebiliyorum. @AsK3R Eski Edirne Asfaltına yakın misin dostum?
Evet hocam baya yakınım. Ali Fuat Başgil tarafındayım. Siz de yakınsınız sanırım?

Paketim: Turk.net GigaFiber

Önceden 100Mbps kullanıyordum, arayıp 1Gbps olan pakete geçmek istediğimi söyledim ertesi gün gelip kurulumu yaptılar. İşlem gayet hızlıydı. Tek sıkıntım verdikleri modem ile kablosuz en fazla 500-600 Mbps görebiliyorum. @AsK3R Eski Edirne Asfaltına yakın misin dostum?

Hocam kendi modemimizi alıp kurabiliyor muyuz? Bizim binaya yeni geldi fiber.
Paketim: Turk.net GigaFiber

Önceden 100Mbps kullanıyordum, arayıp 1Gbps olan pakete geçmek istediğimi söyledim ertesi gün gelip kurulumu yaptılar. İşlem gayet hızlıydı. Tek sıkıntım verdikleri modem ile kablosuz en fazla 500-600 Mbps görebiliyorum. @AsK3R Eski Edirne Asfaltına yakın misin dostum?

Bir sorum daha olacak gelen fiber kutusu Türk Telekom'un yine de aynı fiyattan alabiliyor muyuz?

35Mbps Download
8Mbps Upload
Paket: TurkNet 75Mbps
Fiyat: Ayda 100TL
Servis Sağlayıcı: Turk.net
Kalite memnuniyeti 9
Fiyat memnuniyeti 10

75'den 35 almamım sebebi de modem yüzünden, 4 yıllık modem olunca 70 gelse bile anca 40 veriyor.

150 Mbps Download (ortalama)
9 Mbps Upload (ortalama)

TurkNet Fiber 100 Mpbs

Fiyat : 99.90 TL

Servis Sağlayıcısı : TurkNet

Taahhüt Yok !

Kalite Memnuniyeti: 10
Fiyat Memnuniyeti : 10

Alt Yapı : TT FİBER
Download hızım: 975.3 Mbps
Upload hızım: 890.3 Mbps
Paketim: Özgür İletişim GigaFiber 1000
Fiyatı: Ayda 99.90 TL
Tahahhüt: Yok
Servis Sağlayıcım: TürkNet

Kalite memnuniyetim:8
Fiyat memnuniyetim:10
Hocam GigaFiber sunabilen en azından bildiğim kadarıyla bireyselde sunan başka firma yok. Şuan kısıtlı bölgede bile olsa TurkNet bu konuda başarılı. Kalite memnuniyetine 8 verme sebebiniz nedir ?
Ben 100mbps kullanırken 10 verebiliyorum. Neyi eksik acaba ?

150 Mbps Download (ortalama)
9 Mbps Upload (ortalama)

TurkNet Fiber 100 Mpbs

Fiyat : 99.90 TL

Servis Sağlayıcısı : TurkNet

Taahhüt Yok !

Kalite Memnuniyeti: 10
Fiyat Memnuniyeti : 10

Alt Yapı : TT FİBER

Hocam GigaFiber sunabilen en azından bildiğim kadarıyla bireyselde sunan başka firma yok. Şuan kısıtlı bölgede bile olsa TurkNet bu konuda başarılı. Kalite memnuniyetine 8 verme sebebiniz nedir ?
Ben 100mbps kullanırken 10 verebiliyorum. Neyi eksik acaba ?
Hocam genel kalite itibariyle memnunum ancak puanlama yaptığım vakitlerde internetim zırt pırt kesiliyordu. Yarım saat boyunca da gelmiyordu. Bir diğer sebep ise telefonumla belli başlı sitelere bağlanırken acayip hız düşmeleri veya bağlantı slrunları yaşıyorum. Örneğin Yemeksepeti uygulamasına girerken Wifi ile gireceksem 2-3 dakika kafadan alıyor. Mobil veriye geçiyorum bu durumlarda. Başka bir örnek ise maçkolik, maçkolik uygulamasında yine stabil değil. Twitter uygulamasında tweetler yüklenirken medyalar kesinlikle gelmiyor. Medyaları görüntülemek için yine mobil veriye geçmem gerekiyor. Facebook'ta bu sorun yok mesela.

Download hızım: 257.87 Mbps.
Upload hızım: 12.29 Mbps.
Paketim: TV + Turkcell fiber 100.
Fiyatı: 155 TL
Taahhüt: 24 ay.
Servis sağlayıcım: Turkcell Superonline.
Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 10.
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 8

Not: Paket 100 olmasına rağmen hızım bazen 500-700 Mbps'lere kadar çıkıyor bana yetiyorda artıyor tamamen altyapınızın desteklediği hıza bağlı.

Download hızım: 257.87 Mbps.
Upload hızım: 12.29 Mbps.
Paketim: TV + Turkcell fiber 100.
Fiyatı: 155 TL
Taahhüt: 24 ay.
Servis sağlayıcım: Turkcell Superonline.
Kalite memnuniyetim: 10 üzerinden 10.
Fiyat memnuniyetim: 10 üzerinden 8

Not: Paket 100 olmasına rağmen hızım bazen 500-700 Mbps'lere kadar çıkıyor bana yetiyorda artıyor tamamen altyapınızın desteklediği hıza bağlı.
Hız testini Single test olarak yapar mısınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı