Anksiyete bozukluğu nasıl anlaşılır?

I Am Bunny.exe

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Küçük kodlama işlemleri ve editörlük.
Anksiyete bozukluğu tahmini tanı nasıl koyulur? Diyelim birisi anksiyete olduğundan şüpheli bunu nasıl tahmini olarak doğrulayabilir bir bilgiye dayanarak? Mesela doktora gidecekse anksiyeteden şüpheleniyorum diyecekse neye dayanarak demeli mesela? Ben şüpheleniyorum.

Anksiyete bozukluğu tahmini tanı nasıl koyulur? Diyelim birisi anksiyete olduğundan şüpheli bunu nasıl tahmini olarak doğrulayabilir bir bilgiye dayanarak? Mesela doktora gidecekse anksiyeteden şüpheleniyorum diyecekse neye dayanarak demeli mesela? Ben şüpheleniyorum.

Sen sorunlarını anlatacaksın doktora. Doktor sana eğer anksiyeten varsa, anksiyetesin diyecek. Sen doktora gidip ansiyeteden şüpheleniyorum dersen, anksiyeten olmasa bile anksiyete ilacını yazar.

Baştan söylüyorum doktora gitme şansım yok o yüzden açtım.
Hocam, sizinle Discord üzerinden de konuştuk. Ailenize durumunuzdan bahsedin. İleride iş hayatında anormal davranış sergilersem patronum beni tamamen ruhsal sıkıntı sanabilir vs. demelisiniz. Lütfen doktora gidin. Kafanızı yarmıştınız, onda bile doktora gitmemiştiniz. Ailenizle konuşun bu durumu.
Unutmayın, tıp bir bilimdir ve bilim doğru bir kılavuzdur. Bununla ilgili Atatürk'ün sözü var.
Dünyada her şey için; uygarlık için, hayat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir; fendir. İlim ve fennin dışında rehber aramak dikkatsizliktir, bilgisizliktir, yanlışlıktır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Hocam, sizinle Discord üzerinden de konuştuk. Ailenize durumunuzdan bahsedin. İleride iş hayatında anormal davranış sergilersem patronum beni tamamen ruhsal sıkıntı sanabilir vs. demelisiniz. Lütfen doktora gidin. Kafanızı yarmıştınız, onda bile doktora gitmemiştiniz. Ailenizle konuşun bu durumu.
Unutmayın, tıp bir bilimdir ve bilim doğru bir kılavuzdur. Bununla ilgili Atatürk'ün sözü var.
Durum belli kabullenmiyorlar.

Anksiyete başka insanlar kaynaklıdır. dünya nufusunu 1 e indirdiğinizde anksiyete kalmaz. bunun nedeni insan denilen canlının irade sahibi olmasıdır. yani bir insan çok rahat başka insanları manipule etme, zarar verme (doğal kabul edilen cinsten) sistemin içinde makul sayılabilecek (ki sistemde kabul edilebilir değildir) ve sistemin cezai yaptırımlarının dışına çıkarak başka bir insana her türlü zarar verebilir (psikolojik, fiziksel, maddi, adalete uymayan vs) bu durumlar bazı insanlarda kabul edilebilir değildir. bütün sorun insan zihninin onay verdiği bir çok şeyin insan doğasına ters düştüğüdür. finalde sorunu o duruma getirilmiş insanda ararlar ve sisteme uydurmaya çalışırlar. olursa olmazsa ilaç dayarlar beyninde neler yaptığına dair de bir fikrin olmaz

Geri
Yukarı