Anlaşma yapılan hızda internet alamadığım için cayma bedeli ödememe gerek var mı?

Hiko Babba

Picopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Evet arkadaşlar daha önce de 1-2 konu açmıştım neden internetim bu kadar kötü diye en son sohbet ettiğim bir abi bana dedi ki yanlış yapmışsın. TurkNet'te 50 Mbps internet 85 TL bende çok pişman oldum. Ben şu an TTNET'deyim (aşağı hız testlerini bırakıyorum)
Ben 12 Mbps'ye 85 TL veriyor ve internet hızımın neredeyse %90 eksik alıyorum. Tüketici hakem heyeti gibi yerlere başvursak cayma bedeli ödemeden çıkabilir miyim?

Dosya Ekleri

• 94A93215-6BA2-4CFB-9C17-634479350081.png
    94A93215-6BA2-4CFB-9C17-634479350081.png
    130,6 KB · Görüntüleme: 61
Son düzenleyen: Moderatör:
Müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor geçenlerde aradığımızda, eğer size sağlanan hız değerleri verilmiyorsa bedelsiz olarak ayrılabilirsiniz vs demişti tam hatırlamıyorum. Bu konuşma başkasıyla olmuştu ondan duydum. Dilersen ara sor, daha net bilgi alırsın.

Onlar size net olarak şu hızı vereceğiz demiyorlar. X hızına kadar Mbps veriyorlar. Hızın neden düşük geldiğine dair inceleme isteyebilirsiniz.

İnternet hızının düşüklüğü sizin altyapınız olabilir. Eğer altyapınız iyi değilse 100 Mbps paket alsanız bile bir şey fark etmez. Ayrıca sorun sizin altyapınız olmasa bile TTNET yüz takla atacaktır o parayı ödetmek için.

İnternet hızının düşüklüğü sizin altyapınız olabilir. Eğer altyapınız iyi değilse 100 Mbps paket alsanız bile bir şey fark etmez. Ayrıca sorun sizin altyapınız olmasa bile TTNET yüz takla atacaktır o parayı ödetmek için.

Altyapım 100 Mbps destekliyor.
Müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor geçenlerde aradığımızda, eğer size sağlanan hız değerleri verilmiyorsa bedelsiz olarak ayrılabilirsiniz vs demişti tam hatırlamıyorum. Bu konuşma başkasıyla olmuştu ondan duydum. Dilersen ara sor, daha net bilgi alırsın.

Arayacağım umarım bedelsiz ayrılmaya izin verir.
Önce sorunun sağlayıcıdan kaynaklandığını kesinleştirmemiz gerekiyor. xDSL istatistiklerinizi atar mısınız?

Nereden atacağım?

Geri
Yukarı