Annem evi terk etti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kagit ustunde universite mezunu. :)
İşte ülkenin en büyük sorunu bence eğitimsizlik.

Bu arada durumumuz çokta kötü değil bizden kötü olanlar vardır diyordum tepkilere bakınca nasıl bir şekilde yaşadığımı anladım. :/

Yumruk atmak yerine avazın çıktığı kadar bağırarak azarlasan çok daha etkili olurdu.
Yani annen(?) için ne desem bilemedim. Polise gitse bile bir şey yapamaz çünkü reşit değilsin. Yapabileceğin en iyi şey babana sahip çıkmak. Belli ki baban böyle şeyler için çok yorulmuş; muhtemelen yorgunluktan tepki vermiyor, veremiyor. Ona destek çıkmaya çalış.

Nafaka olmayacak mı?
Umarım onu bile almaya çalışmaz. Şu an oturduğumuz evi 20-25 yıl önce tanışmalarından birkaç yıl önce aldı babam. Sonra babam birkaç yıl önce ağır borç altındayken haciz gelmesin diye annemin üzerine yapıldı. Eğer eve dönmesse umarım evi bize verir hiç sanmıyorum ama. En azından yaşamamıza izin verir ne diyelim. Hele hele evi satarsa direk batarız.
Dedenizin tepkisi ne oldu?
Dedemin ne alaka? Duymamıştır daha.

Umarım onu bile almaya çalışmaz. Şu an oturduğumuz evi 20-25 yıl önce tanışmalarından birkaç yıl önce aldı babam. Sonra babam birkaç yıl önce ağır borç altındayken haciz gelmesin diye annemin üzerine yapıldı. Eğer eve dönmesse umarım evi bize verir hiç sanmıyorum ama. En azından yaşamamıza izin verir ne diyelim. Hele hele evi satarsa direk batarız.
İşte o çok sıkıntı hocam. Oğlunun cüzdanından para alan, her fırsatta kaçmaya çalışan kadından her şey beklenir.

İşte o çok sıkıntı hocam. Oğlunun cüzdanından para alan, her fırsatta kaçmaya çalışan kadından her şey beklenir.
Evi bize vermesini geçtim umarım satmaz veya bizi dışarı atmaz. Giderken 1+0 veya 1+1 ev tutarım diyordu teyzemle.
Birkaç ay önce uzun yaşasın diye zorla sigarayı bıraktırmıştım anneme düşünerek giderken komşunun kapısını çalıp 2 tane sigara aldı komşudan.

Kardeşim başta annen olmak üzere diğer tüm aile bireylerinin destek olması lazımken birbirlerini dolduruşa getirip düzen bozmalarına ben bile katlanamadım vurmak konusunda emin değilim başıma gelse belki de bende aynı tepkiyi verirdim. Sen ve baban mutlu ol gerisi önemli değil. Önünde bir hayatın var bunu unutma. Umarım baban ve senin hakkında en hayırlısı neyse o olur.

Evi bize vermesini geçtim umarım satmaz veya bizi dışarı atmaz. Giderken 1+0 veya 1+1 ev tutarım diyordu teyzemle.
İşe bak. Hukuktan pek anlamam ama babanızın hasta olduğuna dair hastane raporları vardır illa ki. Babanızın gelir durumunu gösteren bir belge ve sizin velayetiniz babanız olursa nafaka istemez mahkeme diye düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı