Annem evi terk etti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hiçbir şart ve koşulda annene el kaldırmak gibi bir hakkın yok. Kesinlikle git özür dile bir şekilde gönlünü almaya çalış. Annenle teyzen arasındaki muhabbet seni ilgilendirmez.
Gerçekten bu mesaja Technopat Sosyal gibi yaş ortalamasının 14 civarı olduğu bir ortamda bu kadar "kızgın" ve "hahaha" ifadesi gelmesi beni yeni nesilin aileyi algılayış şekliyle ilgili düşüncelere sevk etti. Bizim kültürümüzde anne babaya "öf" bile denmez. (Bu kaide, meşru dairenin dışındaki isteklerini yerine getireceğiniz anlamına gelmez tabii). Konu sahibi kişiyi annesiyle arasını düzeltmesini ve hatasını anlayıp öfke kontrol sorunu yaşama durumundan kurtarma için öneriler vereceğinize sayfalar dolusu gazlayıp durmuşsunuz. Umarım bu durum ergenlik döneminizle alakalıdır da zamanla düzelirsiniz sevgili "kızgın"cı ve "hahaha"cılar.

Gerçekten bu mesaja Technopat Sosyal gibi yaş ortalamasının 14 civarı olduğu bir ortamda bu kadar "kızgın" ve "hahaha" ifadesi gelmesi beni yeni nesilin aileyi algılayış şekliyle ilgili düşüncelere sevk etti. Bizim kültürümüzde anne babaya "öf" bile denmez.
Dedigin gibi, 'anneye' denmez.

Anlatın zaten üzüldüğümüz kadar üzüldük.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Biz babadan böyle gördük diyebileceğim babam yok kötü bir örnek benim babam.
Sadece işe gidiyor eve geliyor bizimle alakası yok.
Evi sadece işini görmek için kullanıyor.
Bir insan çoğu şarkıcıyı nasıl babasından daha çok sevebilir?
Benim "baba" dediğim sanatçılar var.
Benim dedemden böyle görmüş olmalı ki bize de aynı şey uygulanıyor.
Annemle anlaşıyoruz gene beni sever, ben onu severim.
Annem derdini bana anlatır ben ona anlatırım.
Hatta öyle bir şey var ki ablam derdi olsa abime değil bana anlatacağını söylüyor yani kısacası bu aile olmamış konuşsam daha konuşurum ama yeterli bu da.
Küçük yaşta daha yaşadığım çok olay var ama bende kalsın.
Kısacası ben bu hayatı sevmiyorum, yaşanılmaz.

Yaklaşık 3-4 yıldır her kavgalarından sonra söylüyorum boşanmaları gerektiğini. Hatta davayı annem açmıştı 2 sene kadar önce ama babam yine yavlardı geri geldi annem. Bu kez umarım boşanırlar.
Babanızın yanına oturup sakin sakin konuşun. Ne yazık ki bizim anne babalarımızın nesline, boşanmanın iffetsizlik olduğu, ayıp, utanılacak, ölüm gibi bir şey olduğu anlatılmış nedense. Bu nedenle boşanmaktan korkuyorlar ne yazık ki. Tek tek anlatın. Bunun sizin için daha iyi olacağını, maddi sıkıntılar karşısında hukukun size yardımcı olabileceğini, ona (annenize) bağımlı olmadığınızı, hayatınızdaki sıkıntıların büyük bir bölümünün sebebinin bu mutsuz evliliğin olduğunu, başta boşanmak onu üzecek olsa da, bunun sizi daha mutlu, huzurlu hale getireceğini açıklayın, bu şekilde, babanızın da sakin olduğu bir zamanda ikna etmeye çalışın.
Eğer boşanmayı anneniz teklif ederse, annenizin kararını desteklediğinizi ve boşanmanın sizler için bir kurtuluş olacağını söyleyin babanıza.
Umarım en kısa zamanda işler sizin için yoluna girer ve mutlu olursunuz.

Babanızın yanına oturup sakin sakin konuşun. Ne yazık ki bizim anne babalarımızın nesline, boşanmanın iffetsizlik olduğu, ayıp, utanılacak, ölüm gibi bir şey olduğu anlatılmış nedense. Bu nedenle boşanmaktan korkuyorlar ne yazık ki. Tek tek anlatın. Bunun sizin için daha iyi olacağını, maddi sıkıntılar karşısında hukukun size yardımcı olabileceğini, ona (annenize) bağımlı olmadığınızı, hayatınızdaki sıkıntıların büyük bir bölümünün sebebinin bu mutsuz evliliğin olduğunu, başta boşanmak onu üzecek olsa da, bunun sizi daha mutlu, huzurlu hale getireceğini açıklayın, bu şekilde, babanızın da sakin olduğu bir zamanda ikna etmeye çalışın.
Eğer boşanmayı anneniz teklif ederse, annenizin kararını desteklediğinizi ve boşanmanın sizler için bir kurtuluş olacağını söyleyin babanıza.
Umarım en kısa zamanda işler sizin için yoluna girer ve mutlu olursunuz.
Babam zaten eski kafalı bir insan değil annem öyle. Annem zaten seve seve boşanacaktır. Babama dediğiniz gibi yıllardır anlatıyorum ama annemsiz yapamayacağını düşünüyor. İkna ederim umarım.

Dedigin gibi, 'anneye' denmez.
Gerçekten bu mesaja Technopat Sosyal gibi yaş ortalamasının 14 civarı olduğu bir ortamda bu kadar "kızgın" ve "hahaha" ifadesi gelmesi beni yeni nesilin aileyi algılayış şekliyle ilgili düşüncelere sevk etti. Bizim kültürümüzde anne babaya "öf" bile denmez. (Bu kaide, meşru dairenin dışındaki isteklerini yerine getireceğiniz anlamına gelmez tabii). Konu sahibi kişiyi annesiyle arasını düzeltmesini ve hatasını anlayıp öfke kontrol sorunu yaşama durumundan kurtarma için öneriler vereceğinize sayfalar dolusu gazlayıp durmuşsunuz. Umarım bu durum ergenlik döneminizle alakalıdır da zamanla düzelirsiniz sevgili "kızgın"cı ve "hahaha"cılar.
Öyle düşünmüyorum, bir kişi üredi diye kutsal olmaz. Eğer gerçekten annelik yaparsa, çocuğunu topluma hayırlı bir evlat olarak yetiştirirse kutsal olur. Annelik için söylüyorum. Yoksa sırf üredi diye öf dememek çok saçma, bu bir başarı değildirki. Dediğim gibi iyi bir evlat yetiştirirlerse başarı olur. Evet bu durumda da öf denmez.

Öyle düşünmüyorum, bir kişi üredi diye kutsal olmaz. Eğer gerçekten annelik yaparsa, çocuğunu topluma hayırlı bir evlat olarak yetiştirirse kutsal olur. Annelik için söylüyorum. Yoksa sırf üredi diye öf dememek çok saçma, bu bir başarı değildirki. Dediğim gibi iyi bir evlat yetiştirirlerse başarı olur. Evet bu durumda da öf denmez.
Zaten senin dedigine katiliyorum. Anne kelimesini bilerek tirnak icine aldim. :)

Konudaki onceki mesajlarimi okumadin sanirim.

Birçok kişi tavsiye vermiş. Ben de izninizle kendi şahsi fikrimi belirteyim.

Öncelikle, Allah sabır versin. Zor bir durum. Ayakta kalmanız ve babanızın yanında durmanız gerek diye düşünüyorum.

Bir şeyler yazacağım fakat haddime değil diye düşündüm, sildim. (Yanlış anlaşılmasın, buradaki yazan arkadaşlara sözüm yok. Hatta destekliyorum. Zaten söyleyeceğim şeyler, burada belirtilmiş.)

Bir şeyler yazacağım fakat haddime değil diye düşündüm, sildim. (Yanlış anlaşılmasın, buradaki yazan arkadaşlara sözüm yok. Hatta destekliyorum. Zaten söyleyeceğim şeyler, burada belirtilmiş.)
Ne demek hocam duymak isterim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı