Annem korona mı oldu?

Annem bu sabah kahvaltıda midesinin bulandığını söyledi. Tat alma duyusuna bakmak için limon verdim, ekşi olduğunu söyledi. Yani bulantıdan başka bir belirti yok. (Ateş, şiddetli öksürük vesaire gibi)

Annemi hiç dışarı çıkartmıyorum. Ben kendim dışarı çıkıp alışverişleri yapıyorum eve geldiğimde ise maskemi çıkartıp ellerimi sabunla yıkayıp dezenfektan sıkıyorum ve öyle temasta bulunuyorum.

Dün akşam komşudan aldığı reçetesiz bir ilaç içmiş ismi arveles.

Eki Görüntüle 736074

Bu ilaç yüzünden mi midesi bulanıyor yoksa korona belirtisi mi bilmiyorum. İlacın içindeki kağıtta 10 kişiden birinde bulantı veya kusma belirtisi olabilir yazıyor. Korkuyorum, çünkü annem ailemde hayatta olan tek kişi. Bu arada kendisi 65 yaşında.

Aranızda doktor arkadaşlar varsa durumu yorumlayabilir mi? Teşekkür ederim.

Arveles bildiğim kadarı ile diş ağrısı için kullanılan güçlü bir ağrı kesicidir. Mide bulantısına iyi geleceğini zannetmen. Üşütmüş olabilir.

Annem bu sabah kahvaltıda midesinin bulandığını söyledi. Tat alma duyusuna bakmak için limon verdim, ekşi olduğunu söyledi. Yani bulantıdan başka bir belirti yok. (Ateş, şiddetli öksürük vesaire gibi)

Annemi hiç dışarı çıkartmıyorum. Ben kendim dışarı çıkıp alışverişleri yapıyorum eve geldiğimde ise maskemi çıkartıp ellerimi sabunla yıkayıp dezenfektan sıkıyorum ve öyle temasta bulunuyorum.

Dün akşam komşudan aldığı reçetesiz bir ilaç içmiş ismi Arveles.

Eki Görüntüle 736074

Bu ilaç yüzünden mi midesi bulanıyor yoksa korona belirtisi mi bilmiyorum. İlacın içindeki kağıtta 10 kişiden birinde bulantı veya kusma belirtisi olabilir yazıyor. Korkuyorum, çünkü annem ailemde hayatta olan tek kişi. Bu arada kendisi 65 yaşında.

Öyle olsa 5 aydır corona olurdum herhalde :)

Arveles'in güçlü bir ağrı kesici olduğu yazılmış. Ağır gelmiş olabilir bünyesine. Virüs tespitini buradan yapamayız. Yapılabilse test kitlerine boşuna para vermiş olurdu sağlık sektörü. Şüpheleniyorsanız sağlık kuruluşları ile irtibata geçin. Yardımcı olacaklardır.

Eki Görüntüle 736074

Peki o ilacı niye almış da atmış olabilir ki?

Kocaman bir bal kabağını rendelediği için kolu ağrıyordu o sebeple.
Arveles kas ağrısı için değil enfeksiyon, sinir ya da regl ağrısı için yazılan çok etkili bir ağrı kesici. Rendelediği için ağrıdıysa kas gevşetici sürmesi gerekli ağrı kesici değil. Ben enfeksiyon nedenli çok nadir Arveles kullanıyorum ve benim de mideme dokunabiliyor. Mucize ilaç olarak görüyorum o ayrı.

Eki Görüntüle 736074

Ben şu an karantinadayım ailemle beraber. Ablam'ın iş yerinde aslında binmediği servisin şoförü hasta olmuş ama yanlışlıkla ona da test almışlar ve pozitif çıktı. Ondan önce babam hasta gibiydi ama çok çok önce sonra da bir ara annem bir ara da diğer ablam hasta oldu o da bir günlüktü. Adam gibi ateşi olan da olmadığı için normal zannettik en son ise ablam hasta oldu bir gün o günde servis şoförü olayı sayesinde test oldu ve pozitif çıktı. Tahmini olarak babam ve annemde covid oldu sanırım ama şekeri, tansiyonu olan 55 yaşında babamla tansiyonu olan aynı yaştaki annemde gripmişçesine 2 günde düzelmişlerdi 🧐 ilginç neden sanırım diyorum ona gelirsek ertesi gün ablamın ilaçları için geldiler ama bizde belirti görememişler vs. Deyip test falan yapmadılar. Yukarıda yengem ve amcam için geldiler ateşi vs olduğu için yengeme yaptılar amcama yapmamışlar garip yani. Şu an nasılız diye sorarsan pozitif olan ablam dahil hiçbirimizin burnu bile akmıyor. COVID-19'un etkileyip etkilememe olayı çok garip gerçekten. Ablam bizden ayrı duruyor o kadar ve de çıkmıyoruz tabii ki tek önlemimiz bu. Bir de sınavlarım ertelenmiş oldu bu durumda da bir belirsizlik olduğundan ders çalışamadım hiç. Sende annene dikkat et ama büyük ihtimalle bir şey yoktur o kadar anlattığıma korkma sakın. Sadece beklemediğin şekilde covid çıkabiliyor ve de şu anki gibi etkisi olamayabiliyor vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı