Annem tümöre yakalandı

Şerefsiz bir abim var. Kadını bitirdi. Benden 5 yaş büyük 28 yaşında maymunun teki. Bitirdi bildiğin kadını. Evlendi, kredi çekti karısının üstüne. İki tane maaş rahat rahat ödeyebilecekken işten çıkıyor, kumara para harcıyor. Parası bitince annemi arıyor. Annemin üstüne 20 milyardan fazla borcu var. Asgari ücret ile çalışıyor üstüne babasından kalan bir milyar maaş ile hem borcunu ödüyor hem de kendine bakıyor. Bu şerefsiz her ay bundan bir şeyler için para istiyor. İş için telefon istiyor annem de sürekli kalbiyle düşünüp alıyor. Sonra annemin verdiği paranın tamamını kumara gittiğini anlayınca töbe etti yardım etmeye. Şimdi abim güya "ALLAH" yoluna girmiş. Namaz falan kılmaya başlamış tövbe etmiş. 6'da işten çıkıyor eve geliyor. 12'ye kadar televizyon izleye izleye bir şeyler dikiyormuş. 1000 tanesi 5TL'ye. Elleri şişmiş. Abim olmasa muhtemelen kendisi için krallar gibi yaşardı. Kira derdi olsa şu an muhtemelen 1 kuruş parası kalmıyordu kenarda. Muhtemelen tümör stresten ve ağlamaktan oluştu. Borçlar, dertler, abimin sorunları vb.
Bizim ailede de vardı böyle kişi. Allahtan kardeşim falan değil de kuzenim bize zararı olmadı. Ama biz hariç herkese zararı oldu. Aynı aldığı paralar ile kumar oynuyor o da. Bu bir hastalık 1 yıl görmedik herkese düzeldiğini kanıtlamış sonra birinden para bulunca gene aynı. Bu kumar hastalığın çözümü çok zor haberin olsun. İkisi için de çok geçmiş olsun.

Teğmen olup bitirdim askerliği. Kenarda birikmiş, geleceğim için borsa, Bitcoin piyasası, maaş, part time iş ile kenarda biriktirdiğim para ile borcunu bitireceğim. Sonra kalanıyla ev tutacağım. Doktora götüreceğim eğer hiç umut yoksa hayatını güzel yaşaması için elimden geleceğini yapacağım. Tanrıya inanmadığım için de diğer dünyaya inanmıyorum. Doğru düzgün hayat yaşayamadı diye üzülüyorum. Hayatını ibadet ve umut ile geçirdi. Her düştüğü zaman bir hayır vardır dedi. Cidden bu vahşeti görünce Tanrı'ya olan umutlarım giderek azalıyor. Küçükken köyde kardeşleri tarafından çok dışlanmış, İstanbul'a gelmiş babam ile evlenmiş. Babaannem ve dedem çok eziyet çektirmiş o zamanlar fakirlikler, babamın askerlik durumlarından dolayı annem evde tek kalmış ve babaannem, halam kapıları yumruklamışlar. Ben hep diyordum 25-30 yaşlarına geldiğim zaman bakarım diye sana çıkan şeye bak. Trajikomik.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teğmen olup bitirdim askerliği. Kenarda birikmiş, geleceğim için borsa, Bitcoin piyasası, maaş, part time iş ile kenarda biriktirdiğim para ile borcunu bitireceğim. Sonra kalanıyla ev tutacağım. Doktora götüreceğim eğer hiç umut yoksa hayatını güzel yaşaması için elimden geleceğini yapacağım. Tanrıya inanmadığım için de diğer dünyaya inanmıyorum. Doğru düzgün hayat yaşayamadı diye üzülüyorum. Hayatını ibadet ve umut ile geçirdi. Her düştüğü zaman bir hayır vardır dedi. Cidden bu vahşeti görünce Tanrı'ya olan umutlarım giderek azalıyor. Küçükken köyde kardeşleri tarafından çok dışlanmış, İstanbul'a gelmiş babam ile evlenmiş. Babaannem ve dedem çok eziyet çektirmiş o zamanlar fakirlikler, babamın askerlik durumlarından dolayı annem evde tek kalmış ve babaannem, halam kapıları yumruklamışlar. Ben hep diyordum 25-30 yaşlarına geldiğim zaman bakarım diye sana çıkan şeye bak. Trajikomik.
Üzülme, kendini kötü düşüncelere bırakma. Ben de bir kaç hafta önce babamı kaybedecek durumdaydım. 3 hafta hastanede yattı, 2 haftası yoğun bakımda geçti.
Hep umutlu oldum, kendimi sonu olmayan düşüncelere salmadım. Annen kanseri 2 kez yenmiş, birçok insan ilkine yenilir. Güçlü biri, atlatacak ben inanıyorum, sen de inan.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı