Annemi aşı yaptırmalı mıyım?

Arkadaş sadece aşıya güvenmediğini vs. belirtmiş, aşı yaptırmayın vb. bir şey yazdığını görmedim, konu sahibi de zaten "Sizler ne dusunuyorsunuz?" yazmış. Biraz gereksiz uzatılmış gibi.
Artık gına geldi. 10 bildirimin 8'i bu konu ve mesajlarıma "gülücük" atanlarla dolu. Diğer mesajlarımı okumayı geçtim oraya kocaman not yazmışım. "Kendi fikrimi belirtmez olaydım" diyorum kendi kendime. Ben yan etkilerinin herkeste farklı olacağını ve bazılarında sıkıntı çıkabilecek olduğunu vurgulamaya çalışıyordum. Millet hep yanlış anladı mesajlarımı. Yine "gülücük, kızgın" emoji spamları gelecek eminim.

Madem konu hâlâ açık, Annem 2. dozu olalı üzerinden 13 gün geçti, ilk dozda 5 gün süren bir kol ağrısı, 2. dozu vurulduktan itibaren 10 dakika sonra mide bulantısı oldu, akşamına baş ağrısı oldu ve tabii ki yanında kol ağrısı eşlik etti ancak ertesi gün bütün semptomlar geçti.

Babam da ilk aşısını 10 gün önce oldu, sadece kol ağrısı oldu 1 gece o kadar. Ben ise ayın 10'unda ilk aşımı oldum ve 1.5 gün kol ağrısı oldu. Tavsiyem -bu konuyu görüp de aşı yaptırmayan kişiler için- aşıyı yaptırmanızdır. Ayrıca devlet görevlisi bir akrabam bu aşının ikinci dozunu olalı 1.5 ay geçti ve şu anda herhangi bir ekstra sağlık sorunu mevcut değil kendisinde.
Hayır annemin kuzeni alman aşısı (BioNTech) olmuştu 3 gün halsizlik aşırı yorgunluk çekmiş olacaksan Çin aşısı ol.
Bu bir aşı bu tür yan etkiler çok doğal, sadece Covid aşılarında değil çoğu aşıda bu tür yan etkiler oluyor.

Bugün ailem Biontech aşısı oldu. 25 yaşlara düştüğü için bana da cuma günü için randevu alındı. Ben de aynısından olacağım. Yalnızca birz kol ağrısı var diyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı