Annemle iletişim kuramıyorum

Sentron

Picopat
2 gün önce anneme sordum okulu bıraksam ne olur diye ve gidip babama demiş okulu bırakmak istiyormuş diye. Kendisi bir laf diyemiyor gidip her şeyi babama yumurtluyor. Bıktım artık. Sınav notum açıklanıyor. Kötü olsa da gidip söylüyorum. Utanmadan bu notu nasıl söylüyorsun diyor. Söylememeyi de denedim. Söylemeyince de niye bizden saklıyorsun oluyor. Konuşurken tepki göstermemeye çalışıyorum takıntı gibi bir şey ve sırf bundan faydalanarak zeytinyağı gibi yukarı çıkmaya çalışıyor. İyiliğini istiyor falan demeyin 2 saat aralıksız soru çözüp biraz oyun oynamak hakkın gelip 2-3 soru fazla çözmek seni kurtaracak diyor. Her gün oluyor bu anlattıklarım. Bunlar yüzünden içindeki nefreti boşaltmak için her akşam bir kağıda yazıyorum ve ilginç olan ilgiye ihtiyacı olan benim ve benim ona ilgi göstermem gerektiği gibi davranıyor. Hayır dediğim anda hain evlat oluyorum. Ben bundan üniversiteden önce kurtulamayacak mıyım? Laftan anlamıyor konuşun demeyin az önce 1 saat boyunca konuştum onunla ardından yine yaptı. Anlamıyor.

Elden bir şey gelmez üniversiteye gidince kurtulursun.
Kurtulabilir mi ki ? Arkadaşın durumunu göz önünde bulundurunca eğer kötü bir yer kazanırsa durumu hiç iç açıcı olmaz. Kaldı ki iyi bir yer kazansa bile ailenin pek destek çıkabileceğini düşünmüyorum yukarı da yazılanlardan anladığım kadarıyla.

Kurtulabilir mi ki ? Arkadaşın durumunu göz önünde bulundurunca eğer kötü bir yer kazanırsa durumu hiç iç açıcı olmaz. Kaldı ki iyi bir yer kazansa bile ailenin pek destek çıkabileceğini düşünmüyorum yukarı da yazılanlardan anladığım kadarıyla.
Ailesi zaten okumasını istiyor.
Eğitim hayatında destek çıkacaklarını düşünüyorum. Eğer kötü bir yer kazanırsa kendisi düşünmesi gerek.

Hahaha parayı kim verecek? Ben şahsen arkadaşın hem çalışıp hem okuyacağına inanmıyorum.
Ailem para vermiyor dememiş?

Hahaha parayı kim verecek? Ben şahsen arkadaşın hem çalışıp hem okuyacağına inanmıyorum.
Ailem para vermiyor dememiş?

Ailesi zaten okumasını istiyor.
Eğitim hayatında destek çıkacaklarını düşünüyorum. Eğer kötü bir yer kazanırsa kendisi düşünmesi gerek.
İyi bir yer üniversite kazansa bile üniversite'de düşük not alınca desteği kesebiler gibi geldi bana, bilemedim. Aile ilişkilerini detaylı bilmiyoruz ne de olsa.

Geri
Yukarı