Anti-Virüs programları önerisi ve sisteminiz ile başlayan virüsler nasıl silinir?

Kaspersky Total Security, Malwarebytes, KVRT, AdwCleaner, Hitman Pro, JRT, SUPERAntiSpyware ile tarama yaptım.

Kaspersky TS ile tarattıktan sonra KVRT ile taratmaya gerek yok zaten TS daha kapsamlı tarıyor.

MBAM kurduktan sonra AdwCleaner'a gerek yok çünkü zaten bünyesinde var veritabanı. JRT zaten geliştirilmesi durduruldu.

SUPERAntiSpyware köklü bir yazılım fakat Kaspersky ve MBAM yüklü iken fazladan yüklemek isteyen yükleyebilir.

Hitman Pro ile taratmak da bu kadar yazılımın üstüne gerekli mi emin değilim.

Yani tüm bu yazılımların işini aşağı yukarı Kaspersky TS ve MBAM hallediyor. Bu kadar yazılım kurmaya gerek yok.

Avast son zamanlarda kullanıcı verilerini büyük şirketlere izinsiz bir şekilde satp ardından davalık olmasından sonra artık bir güvenlik firması olarak anılmamaktadır. Aksine güvenliği tehdit altına almaktadır. @EmirOnurlu
Şimdi öğrendim çok teşekkürler. Gerekli düzenlemeleri yaptım.

Kaspersky TS ile tarattıktan sonra KVRT ile taratmaya gerek yok zaten TS daha kapsamlı tarıyor.

MBAM kurduktan sonra AdwCleaner'a gerek yok çünkü zaten bünyesinde var veritabanı. JRT zaten geliştirilmesi durduruldu.

SUPERAntiSpyware köklü bir yazılım fakat Kaspersky ve MBAM yüklü iken fazladan yüklemek isteyen yükleyebilir.

Hitman Pro ile taratmak da bu kadar yazılımın üstüne gerekli mi emin değilim.

Yani tüm bu yazılımların işini aşağı yukarı Kaspersky TS ve MBAM hallediyor. Bu kadar yazılım kurmaya gerek yok.
Hocam fakat Malwarebytes ile tarattığımda herhangi bir öğe bulunmadı, AdwCleaner ile tarattığımda 2 öğe buldu. Veritabanı nasıl bünyesinde var anlamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı