Antibiyotik ile ağrı kesici kullanımı sorun yaratır mı?

Brummbar

Hectopat
Yer
Bursa
Ağrı kesici ile antibiyotik alınır mı? Aralarında 2-3 saat bıraksam kulak iltihabım için klamoks verdi doktor ben doktora gitmeden önce de kulağım ağrıdığı için reçetesiz ve iyi gelen ibucold C almıştım doktora o an soramadım ve şu an şehir dışına çıkıyorum doktora soran arkadaşlar varsa bu durumu ne dediler veya kullanan var mı? Kulağıma ağrı girdiği zaman alsam mı yoksa antibiyotiği baskılar etkisini azaltır mı ağrı kesici?

Bir sıkıntı olmaz hocam. Ağır ilaçlarla almayın yeter.
yani hayatımda ilk defa antibiyotik hap kullanıyorum (çocukken şurup içerdim klasik enfeksiyon kapınca) bilmediğimden aklıma bile gelmedi internette araştırdım da her şey internete güvenmemek lazım kullanan kişilerden öğrenmek istedim kullandığım ilaçlar yazıyor zaten ağır mı değilmi bilmiyorum ama ibucold C hafif bir hap diye biliyorum sadece C vitimani için bile insanlar hasta olmasa dahi içiyor antibiyotik ise yan etkileri varmış galiba bakalım bende olacak mı sanki karnım ağrıyor gibi ama o kullanan %90'ında oluyormuş kötüler giderken iyi bakterilerde öldüğündenmiş galiba

Çoğu antibiyotik ile çoğu ağrı kesici beraber alınabilir.
anladım ağrı girerse kulağıma alırım o zaman

yani hayatımda ilk defa antibiyotik hap kullanıyorum (çocukken şurup içerdim klasik enfeksiyon kapınca) bilmediğimden aklıma bile gelmedi internette araştırdım da her şey internete güvenmemek lazım kullanan kişilerden öğrenmek istedim kullandığım ilaçlar yazıyor zaten ağır mı değilmi bilmiyorum ama ibucold C hafif bir hap diye biliyorum sadece C vitimani için bile insanlar hasta olmasa dahi içiyor antibiyotik ise yan etkileri varmış galiba bakalım bende olacak mı sanki karnım ağrıyor gibi ama o kullanan %90'ında oluyormuş kötüler giderken iyi bakterilerde öldüğündenmiş galiba

Sıkıntı olmaz hocam, geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı